vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Rozā dzirkstošie vīni


Neapšaubāmi, šampanietis, ir vislabākais, starp daudzajiem dzirkstošajiem dzērieniem. Tomēr tas nav tas lēts pirkums. Ja nepretendējat uz gardēža statusu, vai nevēlaties izcelties padomājiet varat padomāta arī par alternatīvām. Pēc tādas pašas tehnoloģijas, kā šampanietis šis vīns top arī daudzās citās pasaules valstīs. Bieži vien vienīgā atšķirība ir izmantojamās vīnogu šķirnēs un izturēšanas ilgumā.

Jebkurā gadījumā dzirkstošais rozā vīns varētu būt laba izvēle Valentīndienā.

 

 Moet & Chandon Rose Imperial. Cena ap 32 Ls

Rozā šampanieša klasika, kura pamatā ir Pinot Noir vīnogu šķirne. Šis ir īpašs dzēriens, kas iederas īpašā kompānijā. Tam ir izteikta rozā krāsa. Aromāts spēcīgs un tajā var sajust meža zemenes, kazenes. Vīns ir sauss ar nelielu garšvielu pieskaņu pēcgaršā un tomēr ar ļoti maigu garšu.

 

 


Devaux Cuve Rose. Cena ap 35 Ls

Starp lielajiem šī dzēriena ražotājiem savu vietu zem saules Latvijā ir atradis arī kāds vidēja lieluma šampanieša nams. Pēdējā laikā manu sajūsmu izraisa rozā šampanieši. Devaux Cuve Rose ir izcils. Skaists maigi rozā krāsa. Garšā lieliski augļi, avenes, jāņogas. Liekas, ka vīns ir nedaudz saldenāks par tradicionālo brut, bet tomēr tas nekādā ziņā nav salds.

 


 Ferrari brut rose. Cena ap 25 Ls

Daudziem nosaukums Ferrari asociēsies ar augstas klases sporta automašīnu, bet man tas ir arī augstas klases dzirkstošais vīns. Šis ir viens no labākajiem itāļu dzirkstošiem vīniem pasaulē, kas ražots pēc tādas pašas tehnoloģijas kā šampanietis. Elegants, ar vilkābeles ziedu un muskusa pieskaņu aromātā. Garša tīra, sausa. Jāņogas, nedaudz saldenas mandeles. Īsts Ferrari, kas bez problēmām var apdzīt citus līdzīgus vīnus.

 

 
 Domaine Ste. Michelle Blanc de Noirs. Cena ap 11 Ls

Nekad nebiju iedomājies, ka Latvijā, kur dominē Latvijas balzama produkcija būs iespējams nopirkt dzirkstošo vīnu no ASV. Tomēr, ir daži trakie, kas uzdrošinājušies kaut ko tādu ievest. Domaine Ste. Michelle Blanc de Noirs ir viegli rozā krāsa. Aromātā kaut kas no avenēm un zemenēm. Arī garšā kaut kas no šim ogām un varbūt arī arbūza. Arī pēcgrarša ir maiga un ilgstoša. Tomēr nedomājiet, ka šis dzēriens būs salds. Tas ir tikai nedaudz saldāks par tradicionālo brut un būs lielisks aperitīvs šajā vakarā.

 

  Dopff & Irion Cremant rose. Cena ap 9 Ls

Vārdu salikums Francija un šampanietis skan labi un meitenēm tas noteikti patīk. Diemžēl šāds salikums nemēdz būt lētāks par 20 latiem, bet ekskluzīvas pudeles pat var būt vira 100 latu vērtas. Lai nu kā, bet, manuprāt, par franču šampanieti cilvēki parasti pārmaksā tīri prestiža dēļ. Tieši tāpēc iesaku Dopff & Irion Cremant rose no citas vietas Francijā - Elzasas. Tas nav tik sauss (skābs) kā lielākā daļa no franču šampaniešiem, bet nav arī tik salds, ka tautā mīlētais ASTI vai Rīgas šampanietis. Tā garšā ir jūtams miljons dažādu augļu. Jāpiezīmē, ka paši franči šos vienkāršos dzirkstošos vīnus izdzer vairāk nekā šampanieti. Vai tas par kaut ko neliecina?

 

 


 Henkel Trocken Kardinal. Cena ap 7 Ls

Lielveikalu plauktos var ieraudzīt vācu Henkel Trocken dzirkstošos vīnus, bet maz ir tādu, kas zina, ka šī starptautiskā uzņēmuma Austrijas ražotnē speciāli Austrijas tirgum ražo sarkano dzirkstošo vīnu. Tas absolūti nelīdzinās nevienam citam jo gatavots no Blaufränkisch un Zweigelt vīnogām. Dzērienam ir fantastiski maiga, bagātīga svaigu sarkano ogu (zemeņu, aveņu, jānogu, ķirši) buķete. Tas nav sauss, bet arī nav salds. Kaut kas pa vidu. Pirmo reizi to ieraugot es biju izbrīnīts, jo līdz šim uzskatīju, ka sarkanos dzirkstošos vīnus ražo tikai Austrumeiropā. Tagad es zinu, ka arī austriešiem tie patīk.

 

 


 Castellblanch Rosado Dulce Cena ap 5 Ls

Starp daudziem franču šampanieša analogu vislielāko uzmanību, manuprāt, ir pelnījis dzirkstošais vīns no Spānijas - Cava. Un patiesi, ražošanas tehnoloģija šiem abiem dzērieniem ir līdzīga, taču cenas atšķirība sasniedz vairākas reizes. Labas kvalitātes cavu Barselonā var nopirkt par 5 EUR, bet analogas kvalitātes šampanieti pat šampanieša galvaspilsētā Reimsā lētāk par 20 EUR atrast ļoti grūti.

Castellblanch Rosado Dulce ir pussalds dzirkstošais vīns ar izteikti sievišķīgu - maigu un zīdainu garšu. Arī dzeras ļoti viegli. Aromātā nedaudz kraukšķīgas zemenes, avenes arī garšā ļoti daudzveidīgs saldu ogu kokteilis. Pirmā mirklī liekas, ka dzēriens ir nedaudz par saldu, tomēr jau pēc brīža garšu atdzīvina patīkams skābumiņš.

Komentāri (0)  |  2010-02-10 21:30    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ