vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Par konkursa "Latvijas Gada vīns 2017" tituliem cīnās 476 vīni no 14 pasaules valstīm Konkursam "Latvijas Gada vīns 2017", kas jau ceturto reizi noteiks labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, pieteikti 476 vīni. Lai noteiktu Top 100, kā arī piešķirtu "Zelta", "Sudraba", "Bronzas" un "Vērts nogaršot" medaļas, starptautiska žūrija no 22.-24. augustam restorānā "Bibliotēka N˚1" ar aizklātām etiķetēm degustē un vērtē konkursam iesniegtos dzirkstošos, baltos, sarkanos, sārtos un stiprinātos vīnus.

Konkursa TOP 100 labākos vīnus vīnmīļiem būs iespēja vienuviet nobaudīt Riga Wine & Champagne festivāla "Nordea Čempionu parādē" 25.novembrī.

Konkursa "Latvijas Gada vīns" mērķis ir noteikt labākos Latvijā pieejamos dzirkstošos, baltos, sārtos, sarkanos, deserta un stiprinātos vīnus, demonstrēt Latvijā pieejamo vīnu daudzveidību un atvieglot vīnmīļu dzīvi, piedāvājot orientieri plašajā vīnu klāstā.

Tradicionāli katru gadu starptautiskās vīna ekspertu un someljēru žūrijas vērtēšanai tiek iesniegti vairāk nekā 400 vīni, no kuriem "Zelta" medaļas saņem mazāk nekā 2% no vērtētājiem vīniem, "Sudraba" vidēji 15%, "Bronzas" vidēji 50%, savukārt "Vērts nobaudīt" medaļas vidēji 25%. Pērn žūrija piešķīra 7 "Zelta", 77 "Sudraba", 244 "Bronzas" un 144 "Vērts nobaudīt" medaļas.

Jau ceturto gadu "Latvijas Gada vīns" konkursa žūrijas darbu vada Maikls Šusters (Michael Schuster) no Lielbritānijas, viens no starptautiski visvairāk pieprasītajiem vīna "tiesnešiem" un lektoriem ar gandrīz 30 gadu pieredzi, žurnāla "Decanter" konkursa World Wine Awards žūrijas loceklis, The Wine Society un Academie Internationale du Vin valdes loceklis, vairāku populāru vīna best-selleru un prestižo izdevumu "The World of Fine Wine" un "Decanter" autors.

Žūrijā darbojas arī Latvijas godalgotākie un kompetentākie vīna profesionāļi – Raimonds Tomsons (restorāns "Vincents", šīgada Eiropas vīnziņu čempionāta uzvarētājs, Pasaules Vīnziņu konkursa 7.vietas ieguvējs 2016.gadā), Agnese Meiersone (Latvijas vīnziņu čempionāta 2017.gada uzvarētāja), Ronalds Pētersons (Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs), Kaspars Vēzītis (restorāns "36.līnija"), Romāns Komars (Latvijas vīnziņu asociācija), Mārtiņš Pīlēns (šampanieša bārs "Modernists"), Aigars Lukstiņš (Latvijas vīnziņu asociācija), Jānis Volkinšteins (vīna bārs "Vieta”) un Aigars Nords (Riga Wine & Champagne un "Gada vīns" dibinātājs). Savukārt Baltijas someljērus jau otro gadu pārstāv Baltijas Vīnziņu čempionāta 2016.gada uzvarētājs Martynas Pravilonis.

Lai nodrošinātu žūrijas darba objektivitāti, visi vīni tiek degustēti pēc "aklo" degustāciju principa, neatklājot vīna un ražotāja identitāti. Konkursa rezultāti tiks publiskoti 2017.g. septembra beigās gan ar festivāla mājaslapas www.rigawinechampagne.lv starpniecību, gan iesaistot festivāla mediju partnerus. Visu godalgoto vīnu pilns saraksts tiks publicēts žurnālu "Klubs" un "Santa" oktobra mēneša žurnāla speciālizlaidumā "Gada vīns 2017".

Konkursa uzvarētāji jeb 100 labākie vīni būs pieejami "Nordea Čempionu Parādes" degustācijā, kurā ikviens vīnmīlis varēs nogaršot Latvijā pieejamos labākos un žūrijas augstākos vērtējumus ieguvušos vīnus. "Latvijas Gada vīns 2017" uzvarētāju degustācija "Nordea Čempionu parāde" notiks š.g. 25.novembrī. Biļetes uz pasākumu, kā arī uz pārējiem festivāla Riga Wine & Champagne notikumiem, būs iespējams iegādāties no 13.septembra www.rigawinechampagne.lv vai eKase mājas lapā www.ekase.lv.

Informācijai:

Web: www.rigawinechampagne.lv

Twitter: https://twitter.com/RigaWineChamp vai @RigaWineChamp

Facebook: https://www.facebook.com/RigaWineChampagne

E-pasts: RigaWineChampagne@necom.lv

Inese Ķīkule: inese.kikule@necom.lv vai 29666110

Aigars Nords: aigars.nords@necom.lv vai 26540970
Komentāri (1)  |  2017-08-25 17:47    
alfarez* - 2017-12-09 23:17
Šodien es esmu ļoti laimīgs tāpēc, ka šis aizdevums 300.000 € iegūst, Mr Barbetti, nevarēju noticēt tam, bet beidzot man bija naudu savā kontā 48 h jūsu naudas rūpes viena ļoti droša adrese, mana dzīve bija savādāk iepazīstināt. Kontaktu, lai kungs saskaņo ar viņa vārdu. Viņa e-pasts: augustobarbetti4@gmail.com
https://temoignage-Augusto-Barbetti.Jimdo.com/


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ