vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Rozā dzirkstošais vīns no Bergamo apkārtnesNesen patrāpījās kāds interesants itāļu rozā dzirkstošais vīns. Runa par itāļu franciacorta.  Pieredzējušu vīna mīļotāju aprindās šis dzēriens kotējas daudz augstāk nekā visā pasaulē un arī pie mums tik populārais prosseco. Jāsaka, ka to nebūs viegli atrast veikalā, tomēr varēsiet ieraudzīt daudzu labāko Latvijas restorānu vīna kartēs.
Vēsturiski vīns Franciacorta reģionā, kas atrodas netālu no Milānas, ir gatavots vairākus gadu simtus, tomēr par par augstas kvalitātes dzirkstošā vīna ražošanu šeit var runāt tikai pēdējos 60 gadus. Reģions vienmēr ir bijis bagāto milāniešu atpūtas vieta, tāpēc pieprasījums pēc labām lietām ir radījis arī piedāvājumu. Šobrīd  šis ir viens no retajiem dzērieniem, uz kura pudeles etiķetes nav obligāti jāraksta tik pierastais Itāļu vīnu kvalitātes simbols DOCG. Pietiek tikai ar norādi franciacorta, jo laika gaitā tas jau ir kļuvis par sinonīmu visaugstākā līmeņa dzirkstošam itāļu vīnam.
Villa Crespia Brolese Franciacorta Rosé Extra Brut ir šāds augsta limeņa rozā dzirkstošā vīna paraugs. Jāsak ka ražotājs ļoti nopietni piegājuši pie tā izveides. Konkrēti šim dzērienam vīnogas nāk no diviem atsevišķiem vīna dārziem, kuri izviedoti pamatojoties uz Milānas universitātes rekomendācijām par labākajam vīnogu audzēšanas vietām. Bāzes vīns ir turēts gan tērauda tvertnēs, gan koka mucās, bet kopā ar nogulsnēm pudelēs tas nogatavojies 30 mēnešus.
Brolese Rosé Extra Brut sākumā škiet nedaudz atturīgs, tardicionālā maizes un riekstu smarža, taču pēc īsa brīža tas sparīgi atklāj  zemeņu, ķiršu aromātus. Garša maiga, varētu teikt pat krēmveida, ar dzērevēm un skābiem ķiršiem. Pēcgaršā parādās arī kādas nelielas saldenas avenes un ķirši.


Ka katru gadu septembrī (šogad 16.09. un 17.09) šeit noteik plašs vīna un garšas festivāls kur laikā iespējams nodegustēt dažādus vīnus un apmeklēt vīna darītavas. Iesācējiem ir sarūpētas arī autpobusu eksursijas uz vairākām dzirkstošā vīna ražotnēm. Un protams, te būs arī plaša kultūras programma.
Tā kā Franciacorta atrodas aptuveni 35 km. no Bergamo lidostas uz kuru no Rīgas lido Ryanair, šis ir samerā lēti sasniedzams labu dzirkstošo vīnu reģions.

Vairāk www.franciacorta.net  Komentāri (0)  |  2017-08-09 23:58    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ