vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Par Baltijas labāko vīnzini atzīts Martynas Pravilonis no LietuvasFoto: Māris Lazdāns

Piektdien, 4.novembrī Rīgā tika noteikts Baltijas labākā vīnziņa tituls Vana Tallinn Grand Prix konkursa laikā, kurā par uzvarētāju kļuva Lietuvas pārstāvis Martynas Pravilonis. Aizraujošā finālā uzvarētājs aiz sevis atstāja otru Lietuvas pārstāvi Narimantas Miežys, savukārt Latvijas pārstāvei Agnesi Meiersonei izdevās izcīnīt trešo vietu. Par Baltijas labāko jauno vīnzini tika atzīta Marika Tikas no Igaunijas. Vana Tallinn Grand Prix ir prestižākais starptautiskais vīnziņu konkurss Baltijas valstīs un šogad norisinājās jau vienpadsmito reizi.

Jau par tradīciju kļuvušais Baltijas labākā vīnziņa noteikšanas konkurss ir nosaukts leģendārā un populārākā Igaunijas liķiera Vana Tallinn vārdā. AS "Liviko" kopš 2006. gada organizē Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix sadarbībā ar Igaunijas, Latvijas un Lietuvas Vīnziņu asociācijām. Lai veicinātu nozares atpazīstamību, iedvesmotu jaunos vīnziņus un sniegtu viņiem starptautisku profesionālo pieredzi, jau otro reizi tika noteiks arī Baltijas labākais jaunais vīnzinis, konkursā aicinot piedalīties jaunos vīnziņus vecumā līdz 25 gadiem.

Foto: Māris Lazdāns

Šogad Latviju konkursā pārstāvēja restorāna "Ferma" vīnzine Agnese Meiersone, restorāna "Faces" vīnzinis Lotārs Ārends un "Noble Wine" vīnzine Madara Kalveite. Savukārt par labākā jaunā vīnziņa titulu cīnījās Mārtiņš Kukojs no restorāna "Vincents".

Latvijas vīnziņiem sīvu konkurenci sastādīja Lietuvas un arī Igaunijas pretendenti. Lietuvu konkursā šogad pārstāvēja 2016.gada Lietuvas labākais vīnzinis un luksusa viesnīcas "Kempinski Catedral Square" galvenais vīnzinis Martynas Pravilonis, vinotēkas "Somm" vīnzinis Narimantas Miežys un AS Prike Vīnu kategorijas vadītājs Artūras Vasilionok.

No Igaunijas konkursā piedalījās restorāna "Umami" vīnzine Els-Maria Uibo, restorāna "Leib Resto ja Aed" vīnziņi Oskars Piliks (Oskar Pihlik) un 2016.gada Igaunijas labākā vīnzine Ketri Leisa (Ketri Leis). Uz labākā jaunā vīnziņa titulu pretendēja restorāna "Umami" vīnzine Marika Tikas.

Par ierastu tradīciju kļuvusi arī pieredze aicināt konkursā piedalīties vīnzini no citām Eiropas valstīm un šogad kā īpašais viesis konkursā piedalījās viens no labākajiem Polijas vīnziņiem Maciejs Sokolowskis (Maciej Sokolowski).
Foto: Māris Lazdāns

"Konkurss palicis daudz profesionālāks ar augstākām prasībām pret konkursa dalībniekiem. Uzdevumi paliek sarežģītāki, tie tiek veidoti pēc pasaules un Eiropas konkursu paraugiem un žūrijas komisija ir daudz prasīgāka pret visiem kandidātiem. Šis gads bija īpašs, jo visā Baltijā notiek paaudžu maiņa un līdz ar to bija daudzi gados ļoti jauni kandidāti. Bet neskatoties uz to, es biju patīkami pārsteigts, cik viņu pieeja, loģiskā domāšana un profesionalitāte vīnziņu darbā bija ļoti augstā līmenī," pēc konkursa uzsvēra žūrijas priekšsēdētājs 2015.gada konkursa uzvarētājs un pasaules vīnziņu konkursa 7.vietas ieguvējs Raimonds Tomsons no restorāna "Vincents".

"Konkursā bija tiešām sīva konkurence, visu laiku nācās pierādīt savu profesionālo pieredzi, tādēļ ļoti priecājos par savu uzvaru cīņā ar līdzvērtīgiem konkurentiem. No laimes savā dzīvē raudu trešo reizi. Abas iepriekšējās reizes bija, kad piedzima mani bērni," pēc uzvarētāju paziņošanas savas emocijas nespēj slēpt Vana Tallinn Grand Prix ieguvējs Martynas Pravilonis.

Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix konkursa lielā balva šogad ir profesionālās attīstības brauciens, ko 1200 EUR apmērā apmaksā AS "Liviko". Visi finālisti saņem vērtīgas un vīnziņu darbā noderīgas balvas.

Ceturtdienas atlases kārtās dalībnieki rādīja savas profesionālās iemaņas gan rakstiskajā zināšanu pārbaudē, gan dažādos praktiskajos uzdevumos. Četri labākie dalībnieki iekļuva aizraujošā konkursa finālā, kurā dalījās ieteikumos par piemērotākajiem vīniem noslēguma vakariņu viesiem, vienlaikus tos dekantējot un pasniedzot. Turklāt finālisti sacentās dzirkstošā vīna atpazīšanas un pasniegšanas konkursā, viņiem bija jādekantē un jāpasniedz sarkanvīns. Viņu profesionālās zināšanas tika pārbaudītas arī ātro jautājumu un atbilžu kārtā.

Konkursa žūrijas darbu vadīja 2015.gada konkursa uzvarētājs, pasaules vīnziņu konkursa 7.vietas ieguvējs Raimonds Tomsons no restorāna "Vincents". Žūrijā darbojās Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis, Igaunijas Vīnziņu asociācijas prezidents Kristjans Markī (Krsitjan Markii), Lietuvas Vīnziņu asociācijas prezidents Armians Darsevičius (Armians Darsevičius), Polijas Vīnziņu asociācijas prezidents Pjotrs Kameckis (Piotr Kamecki), AS "Liviko" kvalitatīvu vīnu sortimenta vadītājs Urvo Ugandi, kā arī Master of Wine grāda ieguvējs Gašpers Čarmans (Gašper Čarman) no Slovēnijas.
Foto: Māris Lazdāns

"Būdams pirmā konkursa uzvarētājs, kā arī organizators un žūrijas loceklis jau daudzus gadus, man ir lieliska iespēja katru gadu no jauna pārliecināties par konkursa dalībnieku augsto sagatavotības līmeni, kas liecina, ka šo vienpadsmit gadu laikā Vana Tallinn Grand Prix ir kļuvis par gada svarīgāko notikumu Baltijas vīna industrijā", ar lepnumu atzīst žūrijas loceklis un AS "Liviko" kvalitatīvu vīnu sortimenta vadītājs Urvo Ugandi. "Konkursa uzdevumi šo gadu laikā kļuvuši sarežģītāki un daudz vairāk atgādina vīnziņu ikdienas dzīves situācijas, pārbaudot dalībnieku spējas reaģēt uz dažādām klientu vajadzībām. Šogad konkurss ļoti lielā mērā bija par vīna un ēdiena saderību, pārbaudīja dalībnieku zināšanas par dažādu garšu un nianšu saderību, tādēļ uzvarēja vīnzinis, kurš spēja sagatavot vislabākos ēdiena un vīna ieteikumus."

Papildu informācija:

Jana Maskova

e-pasts: J.Maskova@liviko.lv

Komentāri (0)  |  2016-11-08 17:58    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ