vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Trīs ozolkokā pabijuši chardonnay


Komentārs:

Gu* - 2009-12-08 00:04
Labs rakstiņš!


Paradoksāli, bet laikam kļūstot vēsākam man arvien vairāk gribas baudīt baltvīnu. Iespējams, ka tās ir ilgas pēc vasaras un saules. Taču arī ziema liek sevi manīt, jo man gribas, ozolkokā izturētu baltvīnu. Tie parasti ir garšas ziņā piesātinātāki un smagnējāki. Uz pudeles etiķetes šī informācija parasti netiek rakstīta, tā kā pircējiem ir diezgan grūti noteikt kurš ir pabijis ozolkokā un kurš ne. Vārds Reserva ārpus Spānijas arī vēl neko nenozīmē. Vienīgā puslīdz drošā pazīme ir cena. Ozolkokā izturētie parasti ir dārgāki, taču ir cenu kategorijā līdz 10 Ls var atrast gan izturētus, gan mucā nemaz nebijušus vīnus.

Tāpēc šoreiz gribu piedāvāt izmēģināt 3 ne pārāk dārgus Jaunās pasaules vīnus no chardonnay vīnogām, kas noteikti ir redzējuši ozolkoka mucu.Castilla de Molina Chardonnay Reserva 2006 (Čīle). Veikalā maksā ap 6 Ls.

Ja jūs gribat zināt kā garšo ozolkokā izturēts baltvīns, tad šis būs īstais. Vīns ir ļoti masīvs un muskuļots. Ozolkoks ir jūtams uz katra soļa. Aromātā vaniļa, grauzdēta maize, kas norāda uz tā klātbūtni un citrusi. Brīžiem šī ozolkoka klātbūtne šķiet pārmērīga, bet par gaumi neatrīdās un kādreiz tieši to arī gribas.
Manā skatījumā tas ir lētākais no labiem ozolkokā izturētiem chardonnay vīniem, ko var dabūt Latvijā.

 

 Deen De Bortoli Vat 7 Chardonnay 2007 (Austrālija). Veikalā maksā ap 8 Ls.
Lielisks, ļoti līdzsvarots. elegants un liekas, ka pat aristokrātisks vīns. Aromāta maigi citrusaugi, vaniļa. Garš parādās kaut kas no bumbieriem, ananāsiem un minerālu notīm. Pēc brīža - kraukšķīga maizes garoziņa ar sviestu un riekstiem.

 
Fetzer Valley Oaks Chardonnay 2007 (ASV), Veikalā maksā ap 8 Ls
.
Arī šeit ozolkoks šeit ir jūtams, bet tikai tik cik tas ir nepieciešams, ne kripatas vairāk. Vīndara rakstītais liecina, ka tikai daļa no vīna ir īsu laiku ir pabijusi mucās. Aromātā parādās persiki, citroni, rieksti un protams, nedaudz vaniļas. Garša svaiga ar pietiekami augstu skābuma līmeni, kas ir bija patīkams pārsteigums no šāda stila vīna puses. Pēcgaršā jūtamas tradicionālais Chardonnay sviests un kaut kas no krustnagliņām un karamelizētiem augļiem

Komentāri (1)  |  2009-12-05 00:40    
Gu* - 2009-12-08 00:04
Labs rakstiņš!


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ