vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Jaunzēlandes Villa Maria garšas


Kādā no degustācijā  atsvaidzināju  pie mums labi pazīstamo  un daudzām  medaļām apbalvoto Jaunzēlandes vīna
darītavas Villa Maria vīnu garšu. Tie nav paši lētākie šīs valsts vīni Latvijā, tomēr par to kvalitāi šaubas man nekad nav bijušas.Jāsāk ar jaunumu Latvijas un arī Eiropas tirgū, manuprāt vienu no šīs vasaras iespējamiem TOP modes vīniem Villa Maria Light Sparkling Sauvignon Blanc 2011. Krāsa blāvi dzeltena, gandrīz balta. Ļoti aromātisks un tipisks. Ērkšķogas, viegla zaļā zāle. Pateicoties šai nelielai gāzes piedevai vīns liekas daudz vieglāks, maigāks nekā varētu sagaidīt no šāda vīna. Šai vīnogu šķirnei raksturīgais, augstais skābes līmenis parādās tikai pēc kādas minūtes. Tas ir ļoti svaigs  viegli dzeras. Man šķiet, ka varētu būt ideāls aperitīvs karstā vasaras dienā. Jāpiezīmē, ka pirmā šī vīna partija Latvijā tika izpirkta gandrīz momentāni.

Villa Maria Privat BIN Sauvignon Blanc 2011.
Grūti iedomāties, ka šis ir tas pats Sauvignon Blanc tikai bez gāzes. Salīdzinot ar iepriekšējo, tas liekas jau smagnējāks un piezemētāks. Garšā zaļi kivi, ērkšķogas. Tipisks, labas kvalitātes Sauvignon Blanc.
Villa Maria  Reserve Clifford Bay Sauvignon Blanc 2010
. Vēl vairāk ērkšķogu un labi daudz zaļumu. Garša sildoša, biezāka un liekas pat nedaudz saldena. It kā atgādina zaļo ogu koncentrātu. Pēcgaršā parādījās zaļie zirnīši. Mans mīļākais sauvignon blanc stils.Villa Maria Privat BIN Riesling 2011.
Ļoti minerāls un sauss rieslinga stils. Aromātā izteikts metāls. Vēlāk vīnam uzelpojot, tas pāriet zaļo ābolu un citrusu notīs. Garšā arī jūtami āboli un kaut kas no pomelo, greipfrūtiem, un mandarīniem. Vēlāk parādās arī skābu apelsīnu notis.Villa Maria Privat BIN Gewurztraminer 2010.
Aromātā saldi parfīmi, rozes un limonāde. Ļoti aromātisks vīns. Garšā samērā maz skābes. Liekas, ka dzer rožūdeni ar aprikozēm. Vēlāk parādās ananāsi un nektarīni. Manai gaumei par daudz smaržās, bet par maz ķermeņa un struktūras.


Villa Maria Cellar Selection Pinot Noir 2009
. Vien no lieliskajiem Jaunzēlandes pinot noir vīnogu vīnu stila paraugiem. Aromātā tumšās ogas un nedaudz saldenas vaniļas. Garšā parādās pikanti pipariņi, gatavas plūmes, ķirši un zemenes. Lieliski uzbūvēts vīns ar zīdainu un smalku garšas struktūru. Gribas to salīdzināt ar elegantu balerīnu.

Komentāri (0)  |  2012-05-08 21:11    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ