vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Gustave Lorentz Fleurelle 2009


Es esmu ziņkārīgs un tāpēc vienmēr cenšos pagaršot kaut ko jaunu. Nevar orientēties vīnos, ja visu laiku tiek dzerts viens un tas pats vīns. Pieļauju, ka daudziem cilvēkiem ir vienkārši bailes nopirkt kaut ko, kas varētu galīgi neiet pie sirds, tomēr ja neriskēsiet, tad nekad neatradīsiet kaut ko vēl labāku. Galu galā - šādi var atrast likumsakarības, kas  nākotnē palīdzēs daudz labāk orientēties vīnos.

Viens no veidiem, kā ar vismazāko naudas patēriņu nogaršot pēc iespējas vairāk vīnu, ir dažāda veida degustācijas. Dauzi specializētie vīna veikali piedāvā par nelielu samaksu nogaršot vienu vai vairākus vīnus. Tāpat ir arī dažādas bezmaksas degustācijas. Tomēr kāda no tām stāv pāri visam. Tas ir tradicionālais ikgadējais vasaras Vīna festivāls Konventa sētā. Šī ir tā vieta, kur samaksājot nieka Ls 5 bija iespējams nodegustēt vairāk nekā 100 dažādus vīnus. Ne tikai nogaršot, bet arī iegūt informāciju, kur tos Latvijā var nopirkt. Kāds teiks, ka tajā piedāvā nodegustēt tikai ļoti vienkāršu vīnus, tomēr es uzskatu, ka labs ražotājs arī lētu vīna uztaisīs labu un interesantu.

Pēdējā festivālā es atkal par to pārliecinājos, pagaršojot Gustave Lorentz Fleurelle 2009. Man šis ražotājs vispirms asociējas ar saviem lieliskās garšas ziņās sarežģītiem premium klases vīniem, savukārt Fleurelle mani sajūsmināja ar savu  eleganto vienkāršību, kas radusies, precīzi  kombinējot tradicionālās Elzasas vīnogas Muscat, Pinot Blanc un Silvaner.  Nekādu pārmērību, viss skaidri un saprotami - viegls, aromātisks un atsvaidzinošs. Ideāls vīns karstā vasaras dienā, kad iedziļināties sarežģītās lietās pietrūkst pacietības.

Komentāri (0)  |  2011-08-09 21:31    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ