vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

No Latvijā audzētām vīnogām darītā vīna konkurss lauzīs sabiedrības stereotipus


 Nedēļas nogalē, īsi pirms tradicionālajiem Sabiles vīna svētkiem, šajā Latvijas vīnogu audzēšanas galvaspilsētā notiks Pirmā Baltijas - Skandināvijas vīnogu konference. Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība ir aicinājusi kopā sava aroda lietpratējus no Somijas, Norvēģijas, Polijas, Dānijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Trīs dienu laikā no 29. līdz 31. jūlijam tiks spriests gan par vīnogu šķirnēm un to audzēšanu ziemeļu valstīs, gan par vīna darīšanas niansēm. Visu mūsu reģiona vīnogu audzētājus un vīndarus vieno kopējs mērķis - pamazām lauzt sabiedrībā esošos sterotipus par vīnu kā tikai dienvidu zemēm raksturīgu produktu.

Vīna pazinējiem interesantākā konferences daļa varētu būt no Latvijā audzētajām vīnogām darīto vīnu konkurss, kurš 29. jūlija vakarā notiks Hotel Bergs lauku rezidencē Rūmenes muižā. Konkursu īpašu padara fakts, ka lielākā daļa vīnu būs no Latvijā selekcionētām vīnogu šķirnēm. Latvijā darītos vīnus vērtēs kompetenta starptautiska žūrija 6 cilvēku sastāvā. Pusi no žūrijas veidos konferences ārvalstu viesi, otru pusi Latvijas pārstāvji: viens profesionālis, kura darbs ikdienā saistīts ar vīnu, vīna pazinējs un lietpratējs Pēteris Benjamiņš un starptautiski diplomēts vīnzinis Aigars Nords. Vīni tiks vērtēti atbilstoši pasaulē pieņemtiem standartiem pēc to garšas buķetes, krāsas un vizuālā izskata. Atsevišķi tiks vērtēti baltie un sarkanie vīni; sausie, pussaldie un saldie deserta vīni. Paralēli konkursam Rūmenes muižā notiks arī citās ziemeļvalstīs darīto vīnu degustācija.

Vīna konkurss ir slēgts pasākums, uz to aicināti konferences dalībnieki un mediju pārstāvji. Ierašanās neformālos uzvalkos.

Sestdien Sabilē vīna svētku laikā visiem interesentiem būs iespēja iepazīties un degustēt pirmo Latvijā licencēto vīna darītavu produkciju. Vīnogu audzēšana un vīna darīšana kā lauksaimniecības nozare ar attīstības perspektīvu ir atzīta tikai nesen, no šī gada ir sākusies vīna darītavu licencēšana. Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība ir gandarīta, ka sadarbībā ar Zemkopības un Ekonomikas ministrijām ir izdevies izveidot nozares attīstību stimilējošu likumdošanu, ir dots impulss nozares attīstībai.

 

Mārtiņš Barkāns,
Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrības valdes loceklis

 

Sīkāka informācija par konferenci https://www.vindaris.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=24&catid=14

 Par Sabiles vīna svētkiem https://www.sabile.lv/sabiles-vina-svetki-2011/

Komentāri (3)  |  2011-07-28 20:15    
deps* - 2011-08-18 17:20
Ir kaadas atsauksmes par pasaakumu un vai kaads noproveeja LV viinus?

ainars* - 2011-08-22 20:21
Man neizdevās, bet tuvākajā laikā tiek plānota plašāka Latvijas vīnu degustācija.

ilze* - 2011-12-10 08:08
jā, ap 1992.g.dzēru 1938.-1939.g. Sabiles kalnu Benjāmiņu ražojuma vīnu. Aromāts - super, neatkārtojams, nedomāju, ka LV iespējams izaudzēt tādas vīnogas. Bet: savā dzīvē esmu degustējusi un atļāvusies daudzu valstu vīnus, aperitīvus.. patiešām, kaut gan man vīni- so so.. Nu nebija tajā vīnā tā īpašā garša, kas vilinātu pirkt vai meklēt atkal. Bet: cepuri nost: latvieši var. Ja Tu, Pēteri, esi atsācis tēva aizraušanos- cepuri nost un rokas lejā!!


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ