vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Kā izvēlēties vīna glāziVispirms katram cilvēkam vajag sev definēt:  Ko es vēlos saņemt no vīna glāzes? Vai mani iepriecinās pats glāzes izskats vai tas, kā no šīs glāzes garšo vīns? Tikai zinot šīs prasības, var sākt domāt par naudas summu, ko atļauties tērēt.  Katram cilvēkam ir savas prasības, kas viņam liks justies labāk. Viens jutīsies apmierināts, dzerot vīnu no kruzuļiem rotātas glāzes, kas maksā 1 Ls un nesajutīs atšķirību, ja nāksies dzert no izskata ziņā it kā vienkāršas stikla glāzes, kas veikalā maksā 10 Ls. Ar glāzēm ir tāpat kā ar vīnu. Vienam patīk lētākais Kagors, bet negaršo Bordeaux Gran Cru. Citam otrādi. 

Ja jums tomēr ir būtiski, kā glāzē garšo vīns, tad galvenais, kas jāatceras - glāzē tam  ir jāaizņem aptuveni 1/3 tilpuma. Tukšais tilpums vajadzīgs, lai  vīns, sajaucoties ar gaisu, dotu pēc iespējas spilgtāku aromātu. No tā izriet nākamā, tīri praktiskā lieta -  glāzes balona lielums. Pārāk mazā glāzē varēs ieliet tikai vienu malku vīna un to nāksies nepārtraukti papildināt.  

Dažādas glāzes formas atšķirīgi ietekmē vīnu. Tas ir fakts.  Pastāv īpaši konstruētas glāzes, kas uzsver kāda viena, konkrēta vīna labākās īpašības, taču līdztekus tam ir arī universālas glāzes, kas, lai arī pilnībā neizceļ kāda konkrēta vīna garšu, tomēr der visam. Lasiet paskaidrojumus uz glāzes iepakojuma un uzzināsiet kam šī glāze ir paredzēta. 

Mans padoms. Izvēlieties specializētu  glāzi vienam  vai diviem mīļākajiem vīna stiliem, ko dzerat visbiežāk, kā arī universālu glāzi sarkanvīnam un baltvīnam.

Universālas glāzes var samērā viegli iegādāties trauku veikalos. Lielākajos bieži vien ir arī dažas populārāko vīnu stilu glāzes. Tomēr  visplašākais, īpašo vīna glāžu klāts, ir pieejams speciālos vīna veikalos.  Līdzīgas sakarība pastāv arī attiecībā uz glāžu ražotājiem.  Trauku veikalos vairāk būs pārstāvēti masveida produkcijas ražotāji, piemēram Bohemia Crystal, vīna veikalos -  ekskluzīvie, piemēram,  Riedel, Scott Zwiesel.  Te der atcerēties, ka visiem ražotājiem ir gan dārgās un ekskluzīvās ar roku darinātās glāžu sērijas, gan lētākas un vienkāršākas glāzes.

Komentāri (0)  |  2010-10-19 01:29    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ