vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Labākais pasaules vīnzinis tagad mīt Anglijā


Aizvadītajā nedēļā Čīlē noslēdzās pasaules vīnziņu čempionāts, kurā par uzvarētāju kļuva Žerards Basets (Gerard Basset), kas strādā „Hotel Terra Vina Hampshire", Anglijā.( Pa labi Žerards Basets, foto - newscom.com)

Šis bija viņa sestais mēģinājums iekarot šo titulu. „Šī ir bijusi pati grūtākā lieta, ko es jebkad esmu darījis. Sacensību beigās man galvā bija tikai viena doma - kā padarīt tiesnešus laimīgākus - un es mazāk domāju par uzvaru, bet centos vienkārši izbaudīt to ko es daru", pēc sacensībām presei atzina uzvarētājs. Šo lietu ievēroja arī tiesneši, kas vēlāk komentāros atzina, ka Žerards Basets uzstājoties ir ieguldījis visu savu sirdi un dvēseli.

Latviju pasaules vīnziņu čempionātā pārstāvēja pagājušā gada Latvijas čempions Raimonds Tomsons no restorāna „Vincents". Starp 51 dalībniekiem šogad pirmo reizi bija septiņas sievietes, no kurām četras nokļuva līdz pusfinālam. Šis ir jauns pavērsiens čempionātu vēsturē, kas  apliecina, ka vīna pasaule, kurā līdz šim dominēja vīrieši, var būt interesanta un pievilcīga arī daiļajam dzimumam.

Nākamais pasaules vīnziņu čempionāts notiks 2013. gadā Japānā, savukārt Latvijas labākos vīnziņus būs iespējams ieraudzīt 14.maijā jaunatvērtajā viesnīcā „Tallink". Tur norisināsies Latvijas čempionāts, kura uzvarētājs iegūs tiesības pārstāvēt Latviju starptautiskās sacensībās.

Komentāri (0)  |  2010-04-19 23:37    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ