vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Klasisks Chardonnay moldāvu izpildījumā


Vēl dažiem gadiem es nevarēju iedomāties, ka es kaut ko labu domāšu par Moldāvijas vīniem. Vienīgais ar ko tiem man asociējās bija - zemas kvalitātes saldināta pārrūgusi vīnogu sula. Tomēr nekas nestāv uz vietas, viss mainās.
Dīki klīstot pa lielveikala vīna nodaļu manu uzmanību piesaistīja Auruvin Chardonnay Rezerva, no Moldāvijas, kas veikalos maksā ap 3.5 Ls.

 Nevarētu teikt, ka tas būtu kaut kas izcils, tomēr no šādas cenu kategorijas vīna, būtu grēks kaut ko īpašu arī prasīt. Vīns ir vienkāršs, tomēr tam piemīt visas klasiskās Chardonnay pazīmes. Garšā citrusuagļi, āboli, nedaudz tostermaize, kas liecina par izturēšanu ozolkokā. Protams, gribētos, lai garša būtu nedaudz izteiktāka, tomēr tad šis vīns vairs nemaksātu tik cik tas maksā tagad. Vārdu sakot, tipisks, nepretenciozs jaunās pasaules stila vīns, ko viegli var sajaukt ar Čīles vai Austrālijas ražojumiem. Labs pirkums, lai iepazītu, kā garšo vīns no pasaulē vispopulārākās baltvīniem paredzētās vīnogu šķirnes.

Šobrīd Moldāvu tāpat kā Gruzīnu vīndarim izmisīgi nākas meklēt savas produkcijas noieta tirgus, tai skaitā arī Eiropas Savienībā. Šajā situācijā izdzīvot var tikai tie, kas nopietni piestrādājuši pie dzērienu kvalitātes un stila. Jācer, ka arī Latvijas patērētāji tos novērtēs. Vienīgā problēma, ar ko var saskarties tirgotāji ir imidžs. Baidos, ka Latvijas pircēji nebūs gatavi maksāt vairāk kā 2 Ls par Moldāvijas vīnu, lai cik tas kvalitatīvs arī nebūtu. Aizspriedumiem vēl ir liels spēks.

Komentāri (1)  |  2010-03-27 01:47    
Ainārs Sedlenieks* - 2010-03-29 20:33
PS. Pagršoju šī paša ražotāja sarkanvīnu.
Galīgi garām. Izskatās, ka šis Chardonnay Rezerva pagaidām ir vienīgais normālais vīns.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ