vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Par Ventisquero vīniem


Nesen pagaršoju vairākus Ventisquero vīnus no Čīles.  
Cenas un kvalitātes ziņā interesanta likās Queulat vīnu sērija, kas tirgū tiek pozicionēta kā gran reserva vīni. Atšķirībā no Spānijas kur šī vārdu kombinācijas nozīmē izturēšanas ilgumu, Čīlē, tas nozīmē, ka vīni tiek darīnāti no no vislabākajām vīnogām.
Lai arī rudens un ziemas mēneši netiek uzskatīti par baltvīnu sezonu, g Queulat Sauvignon Blanc Gran Reserva 2010 vīnu man likās interesants. Tā aromātā jaušami spēcīgi un ļoti eleganti citrusi, kas mijās ar tipisku šai vīnogu šķirnei raksturīgo zaļo ērkšķogu aromātu. Garšā tās nomaina jau  citas, nedaudz gatavākas ērkšķogas, citroni un laims, bet pēc brīža uzpeld arī ananāsu notis, bet visam punktu pieliek zaļie pipariņi. Visu šo garšu iespaidā vīns liekas trekns un silts.

 
Queulat Pinot Noir Gran Reserva 2009
pārstāv tipisku saules pārpilnu zemju stilu. Aromātā saldeni ķirši, zemenes un pavisam nedaudz vaniļas. Pārsedzoši! Vīnam uzelpojot un uzsilstot parādās upenes. Kaut ko tādu negaidīju. Garšā šis vīns arī apliecina, ka Čīlē saules netrūkst. Tas ir biezs un trekns, un arī nedaudz saldens, kas ir netipiski pinot noir vīniem. Tomēr tam ir pietiekami daudz skābes, kas integrēta saldo ogu garšā, bet visu noslēdz tikko jaušami melnie pipari. Lai arī šis nav mans pinot noir stils, tomēr noteikti atradīsies tādi kam tas ies pie sirds.

 Queulat Syrah Gran Reserva 2007
aromātā demonstrē jau pavisam citas īpašības. Tajā ir jūtama āda, satrūdējusi zeme, tumši pārgatavojušies ķirši un tabaka. Garša pilnmiesīga, piesātināta un bieza. Jūtamas mellenes, zilenes, kazenes, ķirši, kas pasniegti ar nedaudz rūgtenu šokolādes mērci. Vārdu sakot viss, ko vīnu mīļotāji sagaida no laba syrah vīna.

Queulat Cabernet Sauvignon Gran Reserva 2006 noteikti ieceļams karaļa kārtā. Aromātā upenes, žāvētas plūmes, karameles. Garšā sulīgas un tai pašā laikā maigas, zīdainas ogas. Pēcgaršā maigas miecvielas kas vīnam piešķir nopietnu iespaidu. Nelieli pipari garšas nobeigumā, kopējam iespaidam piešauj asumu un padara to  nedaudz pikantāku. Viss liecina, ka vīns ir labi izturēts un nogatavojies. Kā nekā šim vīnam jau 5 gadi. Šādi vīni parasti tiek ieteikti kopā ar labu, nedaudz jēlu liellopu gaļas steiku. Tomēr šādu vīnu var izbaudīt arī vienu pašu. Lēni malkojot un izgaršojot katru niansi.

 
Manuprāt, Queulat ir veiksmīgi nostrādāta un ļoti kvalitatīva vīnu sērija, ko varētu ieteikt pat prasīgiem vīnu mīļotājiem ikdienas lietošanai.

 
Ventisquero Reserva Carmenere 2009
, tiek pozicionēts, kā pamatlīmeņa vīns, tomēr šis noteikti ir vīns ko gribēsies dzert vēl un vēl. Aromātā izteiktas upeņu lapas un maigi pipariņi. Garšā sulīgas, spēcīgas upenes. Liekas, ka mutē būtu uzsprāgusi augļu superbumba. Spēks un sulīgums stāv pāri visam. Kādam tas liksies pārāk uzbāzīgs, tomēr tieši šāds vīns vislabāk iederēsies, svinot svētkus jautrā draugu kompānijā. Tāpat šis ir lielisks paraugs, lai atklātu Čīles slavenākas vīnogu šķirnes - carmenere burvību.

 


Ventisquero Grey  Merlot 2008
pārstāv jau premium klasi. Aromātā tumša šokolāde, ķirši, žāvēti augļi. Visai netipiski šai vīnogu šķirnei. Garšā sulīgs, biezs un reizē apaļīgi nopulēts. Iespējams, nedaudz smagnējs, bet tieši tādu es labprāt gribētu ziemā. 18 mēnešu izturēšana franču ozolkoka mucās tam piedevusi nelielas salduma nianses. Šo vīnu varētu salīdzināt ar lielu prestižu limuzīnu. Kaut ko tādu no Čīles merlot negaidīju.

Komentāri (0)  |  2011-11-05 03:19    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ