vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Austrālijas vīni kļuvuši dārgāki un interesantāki


Pēdējās desmitgadēs pasaulē ir strauji attīstījusies vīna ražošana un daudzus vīna lielvalstu reģionus padarījusi par vīna industrijas noteicējiem un modes virzītājiem. Kamēr vieni vīna reģioni aug, citi ir tikuši pabīdīti malā.
Lai arī pasaulē Austrālijas vīnu esksporta apjomi ir stabili, Latvijas veikalu plauktos tie zaudējuši savas kādreiz tik spēcīgās pozīcijas.  Aplūkojot šīs valsts eksporta statistiku var redzēt, ka pēdējos gados šajā valstī ir notikušas jūtamas pārmaiņas. Austrālijas vīni ir kļuvuši dārgāki. 2016. gadā salīdzinot ar 2015.gadu to vidējā cena ir pieaugusi par 6%. Taču pats interesantākais, ka  arī par to jāpateicas tieši Austrālijas premium kategorijas vīniem. Llielākais eksporta apjuma kāpums ir bijis dārgajā cenu segmentā. Cenu kategorijā 20-29.99 USD tas kāpis par 28%, kaetgorijā 30 – 49.99 USD pieaugums bijis 78 %, savukārt cenu katgorijā 100 -199.99 USD par 30%.  Lai arī Latvijas vīnu veikalu plauktos joprojām lielu vietu ieņem vīnu lielražotāji, tomēr arī viņi seko pieparsījuma maiņai un rada intersantus un dinamiskus vīnu paraugus.


Piemēram, De Bortoli Regional Reserve Shiraz 2014. Pēc izskata liekas, ka tas ir pavisam ikdienišķs un necils vīns, iespējams tāpēc šī vīna garša mani pārsteidz nesagatavotu. Tā ir tik spēcīga un koncentrēta, ka liek aizmirst visu uz pasaules. Kad pirmais pārsteiguma mirklis ir pārvarēts garša jau var sajust tumšās ogas un plūmes, kā arī melno piparu un garšvielu nianses.
Eleganta, sabalansēta un maiga struktūra ar zīdainiem tanīniem pēcgaršā. Būs labs partneris pie liellopa gaļas. Vīns ir nācis no Heathcote apgabala Viktorijas štatā, kas ir pateicoties savām mālainajām augsnēm ir slavens ar saviem shiraz vīniem.

Komentāri (0)  |  2017-10-28 00:34    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ