vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Penfolds BIN 51 metāla dziesma


Ar ko lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju asociējas Austrālijas vīni? Protams, ar  Shiraz, kas lai arī šobrīd ir vispopulārākā vīnoga, tomēr ir salīdzinoši jauna vīnogu šķirne, šajā zemē.
Lielu lomu Austrālijas vīna industrijai deva vācieši, kas XIX gadsimtā kuplā pulkā pārcēlās uz Austrāliju un pieradināja labākās Eiropas vīnogu šķirnes Austrālijas apstākļiem. Netiešu norādi uz šīs valsts vīndaru saistību ar Vāciju norāda arī baltvīni no riesling vīnogu šķirnes. Līdz pat pagājušā gadsimta 70 - tajiem gadiem šī nevis shiraz bija vispopulārākā vīnogu šķirne. No tās ražoja milzīgu daudzumu saldenu vīnu. Tomēr laikam ritot citas vīnogu šķirnes to pārspēja un riesling zaudēja savu popularitāti. Tas pats sakāms arī par stilu, kas mūsdienās ir būtiski izmainījies. Šobrīd ārpus Austrālijas gandrīz nav iespējams atrast saldu vai pussaldu riesling vīnus. Manā praksē visi Austrālijas vīni no minētās vīnogu šķirnes ir bijuši sausi. Ilgu laiku šiem vīniem es nepievērsu īpašu uzmanību. Man pietika ar klasiskiem vācu rieslig, taču lakam ejot mainījās to sortiments un pieejamais stiils. Spēcīgos un minerāliem bagātos nomainīja augļaināki vīni.

Penfolds BIN 51 riesling 2015
ir izcils izteikti sausa un minerāla stila paraugs. Aromātā metāls, slapjš kaļķakmens, ko vēlāk nomaina citrusi un zaļi āboli. Garša ļoti sausa ar āboliem  citroniem un  greifrūtiem. Pēcgaršā nedaudz parādās saldumiņš, kas papildina šī vīna garšu un padara to maigāku un apaļāku. Penfolds BIN 51  ir perfekti  un ļoti precīzi nostrādāts un  ne mirkli nerada šaubas, ka tiek dzerts dārgs baltvīns.
Man ir liels prieks, ka Latvijā ir līdztekus vienkāršiem un patērētājiem labi saprotamiem Austrālijas vīniem ir sastopami arī tiešām izcili dzērieni, kas sniedz īpašu emicionālo gandarījumu.

Komentāri (0)  |  2017-09-26 01:35    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ