vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Austrālija nav tikai Shiraz


Ar ko lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju asociējas Austrālijas vīni? Protams, ar Shiraz. Tomēr šī ir salīdzinoši jauna vīnogu šķirne, kas šajā zemē

Lielu lomu šīs valsts vīna industrijai deva vācieši, kas XIX gadsimtā kuplā pulkā pārcēlās uz Austrāliju un pieradināja labākās Eiropas vīnogu šķirnes Austrālijas apstākļiem. Netiešu norādi uz šīs valsts vīndaru saistību ar Vāciju var atrast populārajā Austrālijas baltvīnā no riesling vīnogu šķirnes. Līdz pat pagājušā gadsimta 70 - tajiem gadiem šī nevis shiraz bija vispopulārākā vīnogu šķirne. No tās ražoja milzīgu daudzumu saldenu vīnu. Tomēr laikam ritot citas vīnogu šķirnes to pārspēja un riesling zaudēja savu popularitāti. Tas pats sakāms arī par stilu, kas mūsdienās ir būtiski izmainījies. Šobrīd ārpus Austrālijas gandrīz nav iespējams atrast saldu vai pussaldu riesling vīnus. Manā praksē visi Austrālijas vīni no minētās vīnogu šķirnes ir bijuši sausi. Ilgu laiku es nespēju saprast Austrālijas rislingus. Salīdzinājumā ar vācu klasiķu darinājumiem man tie likās nedaudz brutāli un pārlieku muskoļoti. Tomēr sastopoties ar arvien jauniem Austrālijas rislinga paraugiem, manas domas ir mainījušās un tie man jau sāk patikt. Nezinu, kas tur ir pie vainas. Vai, nu Austrālijas vīndari ir pamainījuši stilu! Tā lai man patiktu. Vai, arī es esmu iemācījies saprast šos vīnus!


Penfolds Rawson's Retreat Riesling
2007, kas vekalos maksā ap 6 Ls ir radīts, lai parādītu sausā rislinga spēku un eleganci. Pirmais, kas sajūtams ir citrusaugļi un zaļi āboli, kurus pēc mirkļa nomaina līdz spožumam noslīpēts bleķis ar petrolejas aromātu. Lai arī skan briesmīgi, tomēr vīnā šis aromāts ir lielisks un harmonisks. Vēlāk virspusē parādās medaini bumbieri. Man šķiet šis ir lieliska piesātināta sausā rislinga stila paveids, ko pagaidām vēl var nopirkt par saprātīgu cenu.

Komentāri (0)  |  2009-12-01 21:02  |  Skatīts: 2174x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ