vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Labs vīna ražas gads


Komentārs:

Es* - 2012-10-06 18:57
Cik zinu arī SIA Magers 1 savā veikalā tirgo diezgan lapu HoRece franču vīnu klāstu.


Laiku pa laikam man tiek uzdots jautājums. Ko es domāju par kādu konkrētu ražas gadu? Te nu man jāapbēdina lielos vīna snobus. Es vienkārši nekad speciāli necenšos iedziļināties šajā jautājumā. Man šķiet, ka mūsdienās tam vairs nav tik lielas nozīmes, kā agrāk.

Pirmkārt, ražas gadam ir nozīme gadījumā jā gatavojaties šo vīnu glabāt vēl daudzus gadus. Ja būs bijis labs gads, tad vīns nogatavosies lēnāk un tikai pēc ilgāka laika pilnībā parādīs to uz ko tas ir spējīgs. Ja gads būs bijis ne tik labs, tad vīns nogatavosies straujāk, taču viņš nekad nesasniegs tos garšas augstumus, kā labā gadā. Un tagad uzdodiet paši sev jautājumu. Cik jums ir būtiski tas, ka vīns būs lielisks pēc 10 gadiem vai arī ne perfekts, tomēr jau pēc 5 gadiem? Cik daudzi no jums ir gatavi nopirkt vīnu un pēc tam to vēl daudzus gadus glabāt? Man šķiet, ka tādu būs pavisam maz. Un ja tā, tad kāda vairs nozīme tam kāds bijis gads. Tieši tāpēc 90 % no vīniem uz pasaules tiek izdzerti jauni, tiem nesasniedzot garšas maksimumu.

Otrkārt, gan maize, gan piens, krējums un citi pārtikas produkti mūsdienās ir kļuvusi par industriālu un rūpniecisku produktu. Arī vīns nav izņēmums. Lai apmierinātu mūsu vēlmes pēc garšīga un cenas ziņā pieņemamāka produkta, vīndari izmanto dažādus tehniskus paņēmienus, lai arī sliktas ražas gadā saražotu pietiekami labu vīnu. Līdz ar to lielākā daļa nemaz nesajutīs atšķirību starp sliktu un labu gadu.

To ignorēt var atļauties tikai ekskluzīvu produktu ražotāji, kas orientējas uz nelielu pircēju daļu, kuriem svarīga katra garšas nianse, katrs pustonis. Par šādu iespēju viņi ir gatavi maksāt vairāk. Tāpēc vīndari jau šādas preces cenā ierēķina to peļņas daļu, ko nāksies zaudēt sliktā ražas gadā.

Un visbeidzot, tiem kas spriedelē par labiem un sliktiem ražas gadiem, iesaku aiziet uz veikalu un nopirkt vienu pudeli laba ražas gada un vienu pudeli slikta ražas gada vīnu. Visticamāk tas neizdosies, jo plauktā būs tikai viena ražotāja viena gada vīns. Neviens, ne vīndaris, ne tirgotājs nav ieinteresēts ilgstoši uzglabāt neiztirgotus produkcijas krājumus. Šī iemesla dēļ, viņi līdz jaunas vīna ražas nonākšanai veikalu plauktos, cenšas pārdot  iepriekšējā gada krājumus.

Daudz svarīgāk par labu ražas gadu, man šķiet ražotāja vārds un reputācija. Labs vīndaris vienmēr domās par to lai līdz pircējam vienmēr nonāktu kvalitatīvs produktus. Arī tādā gadījumā, ja prece būs domāta plašām pircēju lokam, nevis tikai izmeklētai publikai.
Komentāri (5)  |  2010-07-23 20:30    
Rolands T.* - 2011-04-10 09:00
Tikai šodien uzzināju, ka ir šis saits. Tagad ienākšu biežāk. Respect.

Loreta.K* - 2012-06-03 00:45
Es varu droši pateikt, ka jebkurš , kas kaut ko saprot vīnos un dzer Bordeux Grand Cru, Brunello u.c labus vinus, nevis zalus, negatavus- jutīs to uzreiz! Vīns sliktā ražas gadā būs pliekans- nekāds.Mums Rīga tirgo daudz pārāk sliktas kvalitates vīnus! No tā es varu secināt, ka mums te no viniem ļoti maz ko vēl saprot...

Ainārs/vinzinis* - 2012-06-06 22:17
Situācija Latvijā ne ar ko neatšķiras no citām valstīm. Arī citur Bordeux Grand Cru, Brunello nemaz nedzer tik bieži. Vairāk kā 50% tirgus Zviedrijā aizņem vīni lielajās 3 litru pakās. Pirms dažiem gadiem uz Tallink kuģiem vadīju 2 vīnu degustācijas. Ņemot par pamatu šo pieredzi varu teikt, ka arī ļoti daudz ieindas zviedru maz saprot no vīniem. Tas pats sakāms arī par Latviju, tomēr...
ņemot vērā mūsu pirktspēju un tirgus lielumu Latvijā ir ļoti daudz labu vīnu. Vajag tikai meklēt. Šo pašu iemeslu dēļ mum ir arī pietiekami daudz vāju vīnu.

Loreta.K* - 2012-09-26 09:30
Paldies! Es gribētu,lai Rīgā būtu vairāk labu veikalu,kur var iegādaties labus vīnus,ipaši Bordeaux,pagaidam loti labus esmu atradusi Arka,būtu vairāk tādu veikalu.Ja nu vienīgi jāsāk pirkt internetā.Vieglāk ir tiem,kam patīk gaišie vīni,izvēle tad gan ir liela,bet ar sarkano vīnu ir kā ir. Ja grib Bordeaux 2000 vai 2001 vai 1999-tikai Arkā esmu pirkusi,ari vēl Gourment veikalā,bet tur tas pats Interbaltijas klāsts.Vismaz labi,ka tā! Veiksmi Jums!

Es* - 2012-10-06 18:57
Cik zinu arī SIA Magers 1 savā veikalā tirgo diezgan lapu HoRece franču vīnu klāstu.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ