Ja jūs gribat izcelties, vai kaut kā pārsteigt savus draugus un paziņas, padomājiet par lielajām vīna pudelēm.
Daudzi vīna cienītāji uzskata, ka šajās pudelēs vīns nogatavojas lēnāk, tāpēc salīdzinājumam ar to pašu dzērienu parastajās pudelēs būs labāks. Teorētiskais pamatojums tam ir fakts, ka šajās pudelēs pašam vīnam mazāk jāsaskaras ar apkārtējo vidi. Pudelē esošā skābekļa apjoms pret vīnu ir mazāks, kas neveicina vīna oksidēšanos. Citi vīna mīļotaji uzskata, ka lielajās pudelēs esošais dzēriens labāk glabājas, jo lielās pudeles lēnāk sakarst un lēnāk atdziest, tādējādi vīns nav tik jūtīgs pret temperatūras svārstībām. Lai arī visas šīs terorētiskās lietas 100% līdz galam vēl nav pierādītas, taču to ka lielajās pudelēs vīns ir savādāks neviens neapšauba.
Par labu lielajām pudelēm runā fakts, ka daudzi vīndari šādā veidā cenšas uzsvērt, ka lielo pudeļu izlaiduma gadā ir bijusi ļoti laba raža, jubileja vai kāds cits īpašs notikums. Arī pircēji šos tilpumus visbiežak pērk, lai atzīmētu kādu īpašu notikumu. Šādas pudeles piesaista viesu uzmanību un ar to palīdzību jūs liekat viņiem justies savādāk nekā parastu pudeļu gadījumā. Tādā veidā jūs it kā dodiet mājienu, ka apkārt esošie cilvēki jums nozīmē ir kaut kaut ko vairāk. Tāpat kā ar lieliem limuzīniem – izmēram ir nozīme.
Ja viss ir tik jauki, tad kāpēc tikai 5 % no pasaulē saražotā vīna tiek pildītas lielajās pudelēs? Arī lielām pudelēm ir savi mīnusi. Tākā lielākā daļa vīna plauktu ir paredzētas 0.75l pudelēm, lielos tilpumus ir grūtāk glabāt. Tas pats sakāms arī par transportēšanu. Lielās pudeles ir smagākas, tāpēc vīnu ir neērtāk ieliet glāzē. Ir arī kāds cits arguments, ko gan viegli var labot – lielai pudelei ir nepieciešama kompānija, kas to varētu izdzert.
Nobeigumam gribu minēt kādu lielo pudeļu priekšrocību. Piemēram, 1.5l pudeles gadījumā ja esat izdzēris pusi, tad varat sevi mierināt, ka jūs patiesībā neko vēl neesat izdzēris, jo jums ir palikusi neizdzerta vesala pudele. Par lielāka izmēra pudelēm es nemaz nerunāšu.