vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Latvijas vīnziņu čempionāts „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012”


Tuvojas 7. Latvijas Vīnziņu Asociācijas organizētais čempionāts „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012", kurš notiks no 26-27. aprīlim viesnīcas Radisson BLU Rīdzene restorānā „Piramīda". Šogad labākie Latvijas vīna speciālisti sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā vīnziņu konkursā „14th ASI Contest of the Best Sommelier of the World", kurš notiks 2013. gada 29. martā Tokijā, Japānā.

 

Katru gadu Latvijas labākie vīna speciālisti sanāk kopā, lai cīnītos par Latvijas labākā vīnziņa titulu. Šogad čempionāts notiks no 26.-27. aprīlim. Kā ierasts, konkurss notiks divās kārtās: 26. aprīlī - konkursa slēgtā daļa - pusfināls un 27. aprīlī - fināls, kurš būs pieejams arī skatītājiem. Labāko vīnzini nosaka čempionāta žūrija 6 ekspertu sastāvā- 4 Latvijas Vīnziņu Asociācijas valdes locekļi un 2 starptautiskās žūrijas pārstāvji - šogad Lietuvas un Igaunijas Vīnziņu asociācijas prezidenti. Lai kļūtu par labāko no vīnziņiem, dalībniekiem pusfinālā būs jāizpilda teorētiskais tests, jāparāda savas prasmes vīna pasniegšanā un pazīšanā, un tad 4 labākie nokļūs finālā, kurā sekos uzdevumi, kuri netiks atklāti līdz pat fināla dienai.

Otro reizi asociācijas vēsturē čempionāta uzvarētājam būs iespēja pārstāvēt Latviju starptautiskajā vīnziņu konkursā „14th ASI Contest of the Best Sommelier of the World", kurš notiks 2013. gada 29. martā Tokijā, Japānā. Latvijas Vīziņu asociācija ir Starptautiskās Vīnziņu Asociācijas (ASI)biedrs jau no 2009. gada un katru trešo gadu kāds no asociācijas biedriem pārstāv Latviju šajā prestižajā konkursā.

Šogad par Latvijas Vīnziņu Asociācijas čempionāta oficiālo atbalstītāju ir kļuvis Francijas šampanieša nams "Duval-Leroy". Uzņēmuma pirmsākumi meklējami 1859. gadā un, ar Carol Duval-Leroy vadībā, tas joprojām ir viens no nedaudzajiem šampanieša namiem, kurš 100% pieder ģimenei un ir starp 15 labākajiem pasaulē. Latvijas Vīnziņu Čempionātu ar savu klātbūtni pagodinās" Duval-Leroy" pārstāvis Wilhelm Lahr. No 2010.gada "Duval-Leroy" oficiālais izplatītājs Latvijā ir alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecības uzņēmums "Mobil Plus".

Visus interesentus aicinām apmeklēt čempionāta finālu 27. aprīlī plkst. 16:00 viesnīcas Radisson BLU Rīdzene restorānā „Piramīda".

Raimonds Tomsons

Latvijas Vīnziņu Asociācijas prezidents.

Komentāri (0)  |  2012-04-19 02:10    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ