vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Trakie dzērieni
Pasaule ir pilna ar dažādiem intresantiem alkoholiskiem dzērieniem.  Lūk daži no tiem!

Kādu laiku atpakaļ Latvijas vīnziņu asociācijas pašreizējais prezidents Jāni Kaļkis pastāstīja par kādu intersantu alkoholisko dzērienu, ko gatavo Kanādas eskimosi. Tā recepte ir šāda: ņemam beigtu kaiju,  ieliekam maisā ar ūdeni un izkaram saulē. Pēc kāda  laika tajā sākas rūgšanas process ,kura rezultātā škidrumā parādas lai arī neliels, tomēr alkohols. Vēlāk atliek tikai visu šo brāgu attīrīt no kauliem un gaļas, dzēriens ir gatavs.Korejā un arī Ķīnā gatavo žurkulēnu uzlējumu. To gatavo no maksimums trīs dienu veciem  žurkulēniem, kurus noslīcina rīsu vīnā un pēc tam aptuveni 12 mēnešu tajā iztur dzēriena nogatavināšanai. Galvenais, žurkulēniem jābūt bez spalvas un akliem. Tikai šajā gadījumā enerģija no beigtām žurkām var pāriet dzērienā un piepildīt to ar dievišķo spēku.  Pēc  vietējo nostāstiem dzēriens palīdz tikt galā ar visām slimībām un ,protams, arī uzlabo vīriešu spēku. Vai te nav kaut kāda līdzība ar  biodiamiku?

Jāsaka, ka tajā pasaules galā var atrast daudz līdzīgus specifiskus uzlējumu. Piemēram , korejiešu tsongsul. Tas sastāv no dažādām vietējām ārstnieciskām zalītēm, maltiem kaķu kauliem, bet viena no vissvarīgākām sastāvdaļām ir dažādu dzīvnieku, putnu un, protams,  cilvēka bērnu fekālijām. Viss šis labums tiek izšķīdināts spirtā un apmēram četrus mēnešus noturēts.  Šāds uzlējums samazinot holesterīna līmeni asinīs, uzlabo asinspiedienu un palīdz tikt galā ar veselu kaudzi slimību. Lai arī šis tradicionālais korejiešu dzēriens vairs nav tik populārs kā senāk tomēr to joprojām var nobaudīt daudzos  restorānos Korejā.
Ķīnā ir populārs dzieriens, kas saucas  tenzi sanbian jiu. To gatavo no vīriešu kārtas roņu, briežu vai suņu dizmumlocekļiem.  Uz šī dzēriena fona 12 mēnešu izturēts zuša uzlējums no Laosas liekas bērnu spēle.

Ja iet runa par specifiskiem alkoholiskiem dzērieniem, tad jātgādina arī par slaveno Āzijas stepēs sastopamo kumisu, ko gatavo no ķēves piena, kas raudzēts saulē kaltētā liellopu kuņģī. Rūgšanas laikā šim dzērienam bieži  pievieno arī zirga taukus. Tā top 3-5 grādu stiprs, nedaudz skābens dzeriens, kas nepieradušam organismam var asociēties ar zirga urīnu.Dienvidamerikā top samērā īpatnējs dzēriens, kas saucas chicha. Tas tiek gatavots no graudiem, kurus pirms tam  kārtīgi ir sakošļājis cilvēks. Pēc tam, kad graudi ir kārtīgi sakošļāti, to izspļauj un samaisa kopā ar siekalām. Šajā gadījumā siekalas iedarbojas kā fermenti, kas  palīdz graudos esošajai cietei parvērsties par vienkāršajiem cukuriem, kuri  veicina rūgšanas procesu. Pēc kāda laika šo masu pārlej ar siltu ūdeni un atstāj norūgt.  Gala rezultātā rodas dzeltens un dulķains 4-5 grādu stiprs dzēriens. Jāsaka, ka vietējās varas iestādes visai neveiksmīgi  cešas cīnīties ar šī tradicionālā dzēriena ražošanu, jo uzskata ka tādā veidā tiek parnēsātas dažādas infekcijas slimības.

Savādi dzērieni top arī Eiropas un Ziemelamerikas valstī. Piemēram, skandināvu izgudrojums -  egļu alus. Šis dzēriens senos laikos palīdzēja cīnīties ar seno jūras braucēju slimību – cingu.  Tā ražošanā izmanto egļu dzinumus, bet apiņu vietā tiek izmantotas pulverī saberztas skujas. Kaut kas  līdzīgs šim dzērienam top arī atsevišķās Anglijas, Kanādas un Jaunzēlandes alus darītavās. To ražo no egļu zariem, iesala un cukura.  Dzēriens esot diezgan tumīgs ar spēcīgu skuju aromātu un samērā asu garšu, kas atgādinot zobu pastu vai purva gļotas.Ne tik esktrēms ir degvīns ar bekona  smaržu, kas top Kanādā. Izdevums Food & Beverage World par to raksta kā  par lielisku ļoti gludu un maigu degvīnu, kuram nav nekādu nepatīkamu asumu un kam piemīt tiešām ļoti, ļoti  patīkama  bekona  smarža.
Holandē top liellopu  alus. Tiesa gan tas  ir suņiem paredzēts bezalkoholiks alus, kura sastāvā ir arī liellopu gaļa.Un visbeidzot  Kenijā sastopamais stiprais alkoholiskais dzēriens – changaa, kas tulkojumā nozīmē "ātrā nāve". Tas ir prosas,  kukurūzas un citu uz vietas sastopamo graudu distilāts, tikai šie vietējie kandžas tecinātāji neko nav dzirdējušo par to, ka distilēšans procesā, lai nebūtu dzīvībai bīstamo fūzeļu  vajag nodalīt tā saucamo ”galvu” un ”asti”. Tas vēl nebūt nav  viss. Vietēji garšas uzlabošanai pievieno arī tādas lietas, kā reaktīvo lidmašīnu degvielu, akumulatoru skābi, urīnu un dažādu sadzīves ķīmiju. Lai komplekts būtu pīlns, visu iemaisa ūdenī, kas paņemts turpat, tuvējā peļķē, kurā peld vēl citi garšas uzlabotāji – beigtas žurkas, kazu mēsli, utt...  Kārtīgs dullums esot jau pēc  pirmā malka, bet tālākais jau ir atkarībā no organisma izturībās pakāpes. Ātrā nāve vai ātras paģiras,


Komentāri (0)  |  2016-01-01 03:50  |  Skatīts: 2034x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ