vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Hans Gsellmann Welschriesling Eiswein 2009


 Es vienkārši esmu ledus vīnu fans.  Neviens cits vīns reizē nav salds un ar tik  labu skābes saturu. Es nevienā citā dzērienā neesmu sastapis tik lielisku šo komponentu līdzsvaru un tik niansētu sabalansētību! Tāpēc sekoju līdzi visiem notikumiem par un ap šiem vīniem. Laika gaitā man jau ir izveidojušies savi mīļākie ledus vīnu reģioni. Tuvu mana topa augšgalam atrodas vīni no Neusiedler see ezera apkārtnes. Pateicoties īpatnējam mikroklimatam, ko ietekmē šī lielākā Eiropas sālsūdens ezera klātbūtne top aromātiski un garšas ziņā ļoti koncentrēti desertvīni. 

Nesen manās rokās nonāca viens šāds šedevrs - Weingut Hans Gsellmann Welschriesling Eiswein 2009. Rudenī notikušajā deserta vīnu izstādē tas tika atzīts par labāko šī reģiona ledus vīnu. Aromātā saldi, bet reizē arī skābi tropiskie augļi un pavisam nedaudz kaut kas no sviestmaizes. Garša atgādina medū iemērktus apelsīnus un citronus. Pēcgarša nedaudz pikanti un ļoti ilgstoša. Pārliecinoši.  Kamēr es lēnām izbaudīju šo vīnu, tas atdzisa un tam pazuda skābes notis un vīns man kļuva jau par saldu.

Cena, kā jau augsta līmeņa produktam - 16.50 Ls par 0.375l.

Komentāri (2)  |  2012-02-16 21:15    
Diesel* - 2012-02-16 23:48
Paldies, interesanti. Vai Jūs gadījumā nevēlējāties teikt, ka vīns sasila (nevis atdzisa), kamēr to dzērāt? Parasti tieši augstāka vīna temperatūra ļauj labāk sajust saldumu.

ainars* - 2012-02-21 00:28
Paldies. Tiešām to arī gribēju teikt.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ