vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Par Jameson Empire Awards īsfilmu konkursa „Done in 60 seconds” Latvijas posma uzvarētāju kļuvis Jānis Ābele ar filmu Fantastic Mr.Fox


Ceturtdien Jameson Lounge bārā norisinājās starptautiskā īsfilmu konkursa Jameson Empire Awards „Done in 60 seconds" Latvijas fināls, kur 19 darbu konkurencē žūrija par labāko atzina skaņu režisora un patiesa kino industrijas entuziasta Jāņa Ābeles veidoto īsfilmu Fantastic Mr.Fox.

Jau marta beigās Latvijas posma uzvarētājs dosies uz Jameson Empire Awards „Done in 60 seconds" konkursa pasaules finālu Londonā, kur turpinās cīnīties par vienreizējo iespēju tikties ar pasaulē slaveniem režisoriem un uzzināt viņu darba noslēpumus. Pasaules fināla laikā starptautiska žūrija paziņos piecus veiksmīgākos finālistus, kas 25. martā dosies uz kino zvaigžņu apmeklēto Jameson Empire Awards ceremoniju, kur arī tiks paziņots konkursa „Done in 60 Seconds" uzvarētājs.

Uzvarētāja noteikšana iesniegto 19 darbu konkurencē žūrijai nebija viegls uzdevums. Pernod Ricard Latvia rīkotājdirektors Armands Strēle norāda: „Esam patiešām patīkami pārsteigti par pieteikto darbu kvalitāti un autoru talantu, kuri salīdzinoši īsā laikā un ar minimālām investīcijām ir radījuši patiešām aizraujošas un konkurētspējīgas īsfilmas arī starptautiskā mērogā. Tas ļauj pamatoti cerēt uz panākumiem „Done in 60 seconds" konkursa pasaules finālā."Tā kā uzvarētāja laurus plūkušā darba autors pašlaik atrodas kino festivālā Berlīnē, balvu saņēma viņa deleģētā pārstāve Ieva Cīrule, kura arī atzina, ka Jānis ļoti cerējis uz uzvaru un šo konkursu uztvēris kā lielu izaicinājumu savam kinorežisora talantam.

Skatītāju simpātijas balvu saņēma Eduards Laķis ar filmu Coffee and Cigarettes, par kuru portāla draugiem.lv lietotāji atdevuši visvairāk balsu.

Visus 19 konkursam pieteiktos darbus iespējams apskatīt interneta vietnē: https://www.jamesonempirediss.com/video .

Konkursa ietvaros ikvienam kino industrijas profesionālim un entuziastam līdz 2012.gada 20.janvārim bija iespēja pārveidot klasiskās filmas 60 sekunžu garās īsfilmās, izceļot konkrētā kino šedevra galveno ideju un piesakot tās dalībai Jameson Empire Awards konkursam „Done in 60 seconds" mājas lapā www.jamesonempirediss.com.

Pērn konkursa „Done in 60 Seconds" uzvaras laurus plūca Maeve Stam no Nīderlandes, kura asprātīgā manierē vienas minūtes garumā bija pārveidojusi Denija Boila (Danny Boyle) režisēto kases grāvēju „127 stundas".

Plašāka informācija par Jameson Empire Awards konkursu „Done in 60 seconds" pieejama mājas lapā www.jamesonempirediss.com.

 

Jānis Beseris
P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
Tel.: + 371 67812241, + 371 26456805
E-pasts: janis.beseris@prae.lv

Komentāri (0)  |  2012-02-15 01:30    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ