vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Divi Clarendelle Bordeaux vīni


Nesen pagaršoju dažus jaunos Liviko vīnus no Bordo. Tie tapuši sadarbībā ar slavenās Chateau Haut Brion vīna darītavas speciālistu komandu. Runa ir par Clarence Dillon Wines piedāvātajiem vīniem Clarendelle Rouge, Clarendelle Blanc. Neraugoties uz to, ka specializētajos vīnu veikalos tie varētu maksāt ap 14 Ls, tie noteikti ir tā vērti. Tirdzniecībā šie vīni parādās tikai pēc dažu gadu nogatavošanās pašā vīna darītavā. Es šos vīnus ieteiktu laba Bordo cienītājiem, kas negrib maksāt ļoti daudz.Clarendelle Blanc 2009
.
Aromātā maigi citrusaugļi ar ābeļu ziediem. Garšā labs skābums, bet tas nav agresīvs. It kā krēmīgs, bet tajā pašā laikā pēcgaršā ir labi jūtami minerāli. Ļoti ilga pēcgarša. Sen nebiju dzēris tik perfekti sabalansētu baltvīnu. Lūk, arī iemesls. Pēc ražotāja sniegtās informācijas sastāvā:  24% Sauvignon Blanc, 68% Sémillon, 8% Muscadelle vīnogu. Mans favorīts.Clarendelle Rouge 2005.
Aromātā ķirši, plūmes, sarkanās ogas, maiga vaniļa. Pārsteidzoši, ka sešus gadus vecam vīnam ir tik spēcīga un svaiga garša. Iespējams pie vainas ir samērā augstais skābums. Labi jūtamas svaigas jāņogas, upenes un pazaļas plūmes. Man šķiet, ka neviena no šīm gāršām nedominē, bet drīzāk papildina viena otru. Mucas ietekme te gandrīz nav jūtama. Par tās klātbūtni garšā pārsvarā var spriest tikai pēc maigām un nedaudz nogludinātām miecvielām ilgajā pēcgaršā. Tipisks Bordo sarkanvīna stils. Sastāvā: 82 % Merlot, 13 % Cabernet Sauvignon, 5 % Cabernet Franc. Pieļauju, ka pēc dažiem gadiem šis vīns būs vēl labāks.

Komentāri (0)  |  2011-11-30 23:27    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ