vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Tartu labākie Igaunijas vīnziņi


Labākā Baltijas valstu someljēra tituls šogad atkal palika Igaunijā - par konkursa uzvarētāju pēc divu dienu sacensībām un „Vana Tallinn Grand Prix 2011" ieguvēju nominēts Igaunijas pārstāvis Kristjans Peäske.Arī 2.vietā Igaunijas pārstāvis Kristjans Marki , bet 3.vietā - Norvēģijas pārstāve Liora Levi. Latviju Tartu parstāvēja šī gada Latvijas vīnziņu konkursa finālisti: Ronalds Pētersons un viņa kolēģis Zigmārs Kalniņš no Tallink Hotel Riga, kā arī neatkarīgais vīnu eksperts Kaspars Vēzītis, kas pārstāv alkoholisko dzērienu izplatītāju „Skorpions". 

Žūrijas komisijas loceklis un Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Raimonds Tomsons šo čempionātu vērtē kā lielisku pieredzes gūšanas iespēju Latvijas jaunajiem vīnziņiem.   „Konkurence bija cienījama un, lai arī Latvijas pārstāvji necīnījās par čempiona godu finālā, viņu sniegums bija profesionāls. Mūsu asociācijas mērķis ir dot iespēju jaunajiem attīstīties un augt, tieši tādēļ arī pirms 2 gadiem Latvijā pieņēmām lēmumu veidot tādu sacensību modeli, kas atbalstītu tieši jaunos someljerus un radītu interesi par vinziņa profesiju", stāsta R.Tomsons. 

Ikgadējo Baltijas vīnziņu un vīna viesmīļu čempionātu jau sesto gadu organizēja  AS „LIVIKO" sadarbībā ar Baltijas valstu Vīnziņu asociācijām. Šogad konkursā piedalījās 12 vīnziņi no Baltijas valstim, kā arī no Somijas, Dānijas un Norvēģijas.

Divu dienu sacensību laikā vīnziņi demonstrēja gan savas teorētiskās zināšanas, gan  prasmes vīna dekantēšanā un dzirkstoši vīnu pasniegšanas mākslā, kā arī vīna pieskaņošanā ēdienkartei un „aklajās" dzērienu degustācijās. Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēja  starptautiska žūrija, ko veido pārstāvji no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Dānijas Vīnziņu asociācijām.

Komentāri (0)  |  2011-11-01 00:16    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ