vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Modernie, Eiropas stila Bulgāru vīni


Ilgu laiku es neskatījos uz Bulgāru vīnu pusi. Kāpēc? Vienkārši veikalu plauktos bija grūti atrast kaut ko sakarīgu. Bulgārija gandrīz vienmēr bija pārstāvēta ar dažādiem lētiem pussaldiem vīniem, kādi bija modē vēl padomju laikos. Atrast kaut ko jēdzīgu mūsdienu garšas stilā veidotu, bija gandrīz neiespējami. Vainīgi nebija paši Bulgārijas vīni, bet gan mūsu importētāji un arī patērētāji, kas ilgstoši uzskatīja, ka šīs valsts vīniem jāgaršo tieši tā.

Tomēr izskatās, ka šī tradīcija tiks lauzta, jo nesen tirgū parādījušies modernā, klasiskā Eiropas stilā veidoti Bulgārijas vīni no vienas no lielākajām valsts vīna darītavām Telish un Castra Rubra.
Telish Merlot 2008
. Aromātā pārgatavi ķirši un nedaudz uzbāzīgs saldumiņš. Garšā maigas, gatavas miecvielas, plūmes, ko papildina visur esošie ķirši. Vienkāršs, universāls, ļoti kosmopolītisks un viegli dzerams vīns.Telish Cabernet Sauvignon & Merlot 2008
. Aromātā vieglas jāņogas, upenes. Jūtama cabernet  sauvignon ietekme, kas vīnam piešķir izteiktāku struktūru. Savukārt merlot piedod tam garšas vieglumu. Lielisks ļoti labi uzbūvēts ikdienas vīns.Telish
Cabernet Sauvignon 2008. Aromātā ļoti sulīgas, saldenas ogas, kafija, ķirši. Šis ir vīns ar stingrāku mugurkaulu. Garšā sulīgas ogas: ķirši, kazenes, avenes. Pēcgaršā ļoti samtainas miecvielas. Lai arī garšas ziņā vienkāršs, tomēr ļoti dzīvīgs un sulīgs vīns.

Visi iepriekš minētie vīni atrodas 3-4 Ls cenu kategorijā. Pretstatā līdzīgas cenas Jaunās pasaules vīniem Telish piemīt maigāka un līdzenāka garša, kas nedaudz velk uz klasiku franču Bordo stilu.

Castra Rubra vīni pārstāv jau citu, augstāku cenu (6-7 Ls) kategoriju. To veidošanā savu roku pielicis viens no populārākajiem vīna ražošanas konsultantiem Mišels Rolāns (Michel Rolan).Sākšu ar ne tik veiksmīgo eksemplāru. Castra Rubra Nimbus Syrah 2008. Ļoti specifisks vīns, ko es nekādi nevaru saprast. Aromātā it kā bojāti augļi un kūtsmēsli. Šie bojātie augļi, lai arī mazākā mērā, mani nepameta arī garšā. Pēc pusstundas glāzē, aromātā parādījās izteikta melnā šokolāde, kas nedaudz uzlaboja kopējo iespaidu. Nezinu, vajadzēs pamēģināt citu ražas gadu, jo teorētiski šim vīnam vajadzētu būt daudz labākam un savādākam.Castra Rubra Pendar 2008
. Šī vīna sastāvā ir bulgāru vīnogu šķirne rubin un franču merlot. Aromātā kafija, melnzeme, sveķi, vēlāk parādās tumšās ogas. Garšā saldeni augļi un tumšie ķirši. Ļoti pieklājīgs, biezs un garšas ziņās koncentrēts vīns. Ja velk paralēles ar Itāliju, tad šo var saukt par superbulgārijas stila vīnu.

Castra Rubra Dominant 2007 (bildes man nav)
 veidots no  Syrah & Cabernet Sauvignon vīnogu šķirnēm. Šeit aromātā lieliski jūtama šokolāde un saldenie ķirši. Garša bieza, nedaudz saldena. Daudz, daudz ogu ar garšvielu piesitienu. Arī šis vīns ir pieklājīgi uzbūvēts, tomēr gribētos vairāk elegances garšā. Šobrīd augļu spēks ir pāri visam. Kaut gan no otras puses, šajā cenu kategorijā to visu dabūt ir grūti.

Kopumā vērtējot minētos vīnus, man ir prieks, ka tie pie mums beidzot ir parādījušies. Cenas un kvalitātes ziņā šie bulgāru vīni droši var konkurēt ar līdzīgiem citu valstu dzērieniem, un ceru ka viņiem izdosies atrast savu vietu jau tā pārbagātajā Latvijas tirgū.

Komentāri (0)  |  2011-10-26 01:42    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ