vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Krievijas prezidents: Lai cīnītos ar pārmērīgu dzeršanu, Krievijas iedzīvotājiem jādzer daudz vairāk vīna.


„Valstī ir jāattīsta vīna ražošana, jo tā veicina alkoholisma apkarošanu, tā tiekoties ar Krasnodaras  gubernatoru,  izteicies Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedjevs.    Viņš uzsvēra, ka tajās valstīs, kurās attīstīta vīnkopība, nav problēmas ar pārmērīgu alkohola lietošanu.  Problēmas rodas, ja tiek lietoti  citi dzērieni.  Krasnodras reģions ir viens no pazīstamākajiem šīs valsts dienvidu novadiem, kurā nodarbojas ar vīnogu audzēšanu un vīna darīšanu.

Portāls Decanter.com šos prezidenta izteicienus palūdza komentēt Maskavas vīnu tirgotājam Dmitrijam Kovaļevam no Maskavas.  Viņš norādīja, ka valdība, cīnoties ar alkoholismu, nemaz nešķiro dzērienus pēc to veidiem.  Lai iegūtu vīna importēšanas licenci ir jāpārvar daudz juridisku šķēršļu. Tāpat  Krievijas tirgus joprojām ir slēgts Moldovas un Gruzijas vīniem.  Ievedmuita jebkuru importa vīnu Krievijā sadārdzina par aptuveni 5 EUR, kas padara to nepieejamu daudziem šīs valsts iedzīvotājiem. Savukārt degvīns veikalā maksā ap 2,5 EUR, nemaz nerunājot par nelegālo alkoholu.  Šādai nodokļu sistēma nu galīgi  neveicina vīna patēriņu.

Saskaņā ar Krievijas veselības ministrijas datiem viens cilvēks Krievijā gadā patērē 15 litrus absolūtā alkohola.

Komentāri (1)  |  2011-09-01 21:02    
snb1w* - 2011-09-03 20:09
Citāts: Viņš uzsvēra, ka tajās valstīs, kurās attīstīta vīnkopība...

Viņš atrada ar ko salīdzināt. It kā nesaprastu krievu mentalitāti. Runājot par to nodokļu politiku, īstenībā mums ir gandrīz tāda pati. :)


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ