vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Bārmeņu konkursa uzvarētāji


Šķindot glāzēm, pudelēm apmetot salto un košiem tērpiem ņirbot gar acīm, vakar 23. septembrī, mākslas teātrī „Artelis" noslēdzās 15. „BACARDI-MARTINI Grand Prix Latvia" - bārmeņu konkurss par tēmu„Legends of all Time". Konkursu organizēja SIA LIVIKO, BACARDI-MARTINI oficiālais pārstāvis Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu federāciju, vienkopus pulcējot 22 labākos Latvijas bārmeņus.

Kā ierasts, bārmeņi savas prasmes demonstrēja divās kategorijās : klasiskā kokteiļu pagatavošana (Creative Classic) un tā sauktais fleirings (Flair) jeb pudeļu, glāžu un bāra piederumu virtuoza izmantošana kokteiļu pagatavošanas gaitā. Lai arī skatītāji, vadoties pēc ovācijām, galvenās balvas, braucienu uz Bacardi muzeju Spānijā, būtu piešķīruši visiem 22 kokteiļu meistariem, kompetenta degustācijas žūrija, ko pārstāvēja vadošākie Latvijas vīnziņi, Pavāru kluba valdes locekļi un Latvijas Bārmeņu federācijas vadošākie speciālisti, kā arī tehniskā žūrija, kuras sastāvā bija pasaules slaveni Flair kategorijas uzvarētāji Tomeks Maleks (Tomek Malek) un Mareks Poslužnijs (Marek Posluzhny) nosauca  tikai sešus labākos:


Creative Classic
kategorijā labākais bārmenis Andris Reizenbergs pārstāvot „B.Bāru-Restorānu", piedāvāja nobaudīt konkursa nosaukumam atbilstošu kokteili „The Legends of the Fall". Otrās vietas ieguvējs Deniss Smirnovs no Daugavpils bāra „Klondaika" uzbūra kokteili „Orbis Sensualium Pictus". Trešā vieta tika piešķirta daiļā dzimuma bārmenei Ievai Skalderei un kokteilim „The Royal Seduction" no Bāra-kluba „Kefīrs".


 Flair kategorijā
nepārspēts palika šīs kategorijas pagājušā gada uzvarētājs Ivars Rutkovskis no kokteiļbāra „Paldies Dievam Piektdiena Ir Klāt", ar kokteili „The Pretender". Otrā vieta tika piešķirta kokteiļa „Berry Bush" autoram Mārtiņam Rozenvaldam no kluba „Kaļķu Vārti". Par trešo virtuozāko tika atzīsts Gvido Elksnis, bārmenis no Ogres, kas izpelnījās visskaļākās skatītāju ovācijas, demonstrējot kokteiļa „Golden Sun" virtuozu pagatavošanu.


Šogad konkurss bija īpaši grezns, jo izmaiņas konkursa noteikumos ļāva bārmeņiem brīvāk izpausties, pasākuma apmeklētājus aizraujot ar grandiozu šovu. Vakara nagla bija pasaules vadošo flair bārmeņu un žūrijas locekļu - Tomeka Maleka (Tomek Malek) un Mareka Poslužnija (Marek Posluzhny) aizraujošais šovs.  Konkursa vēsture:

Bacardi-Martini Grand Prix (www.bacardimartinigp.com) ir viens no prestižākajiem bārmeņu konkursiem pasaulē, kurā piedalās vairāk kā 30 valstu pārstāvji. Konkurss norisinās kopš 1966. gadā, Latvijā Bacardi-Martini Grand Prix šogad notiek jau 15. reizi. 1995. gadā viesnīcā Rīdzene norisinājās pirmais konkurss, kurā par uzvarētāju kļuva Ruslans Samarskis. Savukārt starptautiskajā konkurencē Latviju pārstāvēja 1996. gada Bacardi-Martini Grand Prix ieguvējs - Armands Mednieks.

 

Informāciju sagatavoja:
Igors Dobrovoļskis
SIA "LIVIKO" Mārketinga direktors

Komentāri (0)  |  2010-09-25 00:27    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ