vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

VID atzīst stabilu legālā alkohola tirgus samazinājumu


2010.gada sešos mēnešos par alkoholiskiem dzērieniem (tai skaitā alu) iekasēti Ls 44,82 milj., kas ir par Ls 3,4 milj. jeb par 7% mazāk kā pērn sešos mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta Akcīzes preču pārvaldes informācija.

Ņemot vērā, ka šogad realizētā akcīzes nodokļa likmju paaugstināšana bija minimāla un tikai atsevišķām alkoholisko dzērienu kategorijām, kas nespēja būtiski ietekmēt nodokļa ieņēmumus, akcīzes nodokļa ieņēmumu samazinājums saistāms ar legālo alkoholisko dzērienu realizācijas apjomu samazinājumu, jo šogad Latvijā ir par 2% (ja neskaita alu, samazinājums ir par 12%) mazāk patēriņam nodoto alkoholisko dzērienu kā 2009.gada sešos mēnešos.

2010.gada sešos mēnešos patēriņam Latvijā nodoti 2071 tūkst. dekalitri (turpmāk - dal) alkoholisko dzērienu, kas ir par 12% mazāk kā 2009.gada attiecīgā periodā, un 7613 tūkst. dal alus, kas ir nedaudz pārsniedzis pērnā gada līmeni.

Kopējā alkoholisko dzērienu struktūrā šī gada sešos mēnešos 78% no valstī realizācijai novirzītajiem alkoholiskajiem dzērieniem sastāda alus, tomēr būtiski zemās tiem piemērojamās nodokļa likmes dēļ, alus apjomu izmaiņas visai minimāli ietekmē akcīzes nodokļa ieņēmumus. Degvīns un pārējie „spirtotie" alkoholiskie dzērieni kopējā alkohola realizācijā 2010.gada sešos mēnešos sastāda 13%, taču augstās nodokļa likmes dēļ to īpatsvars akcīzes nodokļa ieņēmumos ir noteicošais - 70%. 


2010.gada jūnija beigās Latvijā 202 komersantiem bija spēkā esošas licences alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecībai, 4859 komersantiem bija spēkā licences alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai un 217 licences alus mazumtirdzniecībai.

Alkoholisko dzērienu aprites analīzē apkopotā informācija liecina par stabilu legālā alkohola tirgus samazinājumu, ko izraisīja gan likmju paaugstinājuma izraisītais cenu kāpums, gan pierobežā bieži sastopamais kaimiņvalstīs iegādātais alkohols, gan nelegālā tirgus paplašināšanās, teikts publicētajā informācijā.

Komentāri (0)  |  2010-08-17 23:49    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ