vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Ar labu vīnu ir par maz


Pasaulē ir ļoti daudz lielisku vīnu, tomēr ne visi no tiem paliek atmiņā. Nepietiek ar to, ka dzēriens ir labs. Pie šāda secinājuma esmu nonācis, vērtējot vīnus.  Ir dzerts daudz  lielisku, labi nostrādātu un tehniski nevainojamu vīnu, tomēr es to nosaukumus neatceros.  Tajā pat laikā man atmiņā ir saglabājušies  daudzi ne tik perfekti vīni.  Brīdī, kad vīns tiek baudīts, smadzenēs ir jāatskan kaut kādam klikšķim, kas visus šos vīnus palīdz saglabāt atmiņā. 
Rakstot par šo lietu man prātā nāk kāds it kā pavisam necils Argentīnas baltvīns Saurus Patagonia Chardonnay 2008. Šo vīnu nobaudīju kāda uzņēmuma ballē. Šajā pasākumā bez maksas varēja izvēlēties baudīt arī daudz dārgāku konjaku Hennesy VSOP un arī Latvijā tik iecienīto īru viskiju Tulamor Dew, taču es izvēlējos piecas reizes lētāku dzērienu. Kāds varbūt teiks, ka es esmu pārāk izlepis, taču tajā brīdī dzēriena cenai manā prātā nebija nekādas nozīmes. Man gribējās kaut ko vieglu, svaigu un garšas ziņā nesarežģītu.
Šo sajūtu tad man arī sniedza Saurus Patagonia Chardonnay.  Vīna aromātā ir izteikti skābeni citrusi un negatavi bumbieri, kas vēlāk pāriet mierīgākā un maigākā jau nedaudz gatavākā melonē.  Šī zaļā un skābenā augļu garša sākotnēji padara vīnu par ļoti svaigu un atspirdzinošu.  Klasiskā chardonnay  vīnogu šķirnei  raksturīgā krēmīgā garša parādās tikai pašās beigās.  Lai šo vīnu izbaudītu un novērtētu, tas noteikti  ir jādzer auksts. Vislabāk karstā vasaras dienā vai ziemas vakarā karstasinīgu svinētāju sasildītā telpā.


 Saurus Patagonia Chardonnay,
cena lielveikalā ap 5.5 Ls.

Komentāri (0)  |  2010-04-28 22:27    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ