vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Uz Zviedriju pēc vīna


Laiku pa laikam man jādodas uz  Zviedriju.  Kaut kā ir sanācis, ka līdz šim ne reizi nebiju iegriezies  nevienā šīs valsts alkohola monopola Systembolaget veikalā. Vai nu Zviedrijā gadījās  brīvdienā, kad veikals izrādījās slēgts, vai arī veikals vienkārši netrāpījās manā redzes lokā.  Pirms nedēļas šo kļūdu laboju.

Diemžēl, bet varbūt par laimi, veikalā pamanīju vairākus pie mums redzētus vīnus, kas ļāva man salīdzināt Zviedrijas un Latvijas cenu līmeni.  Izrādās, ka stāsti par zviedru dārgo alkoholu ir tikai mīts. Mēs Latvijā esam ne tikai panākuši, bet arī  viņus apsteiguši. 

Lūk daži piemēri ar aptuvenām cenām, kuras man palika prātā.

 

Zviedrijā

Latvijā

Marques Arienzo Gran Reserva

9,5  Ls

16 Ls

Saint Clair Marlborough Pinot Noir

7 Ls

11 Ls

Castano Dulce Monastrell

8 Ls

13 ls

 

Protams, vīna ražotāji zviedriem dod lielākas atlaides nekā mums, bez tam man nav ne jausmas, cik liels akcīzes nodoklis ir pie viņiem, bet  man kaut kā negribas ticēt, ka tas ir mazāks nekā Latvijā. Tāpat, zinot ar cik mazu peļņas daļu strādā Latvijas alkohola importētāji un tirgotāji, man gribot negribot jāsecina, ka šoreiz pie vainas ir mūsu Latvijas nodokļu politika, kas acīmredzot spiež likt tik lielu uzcenojumu, lai būtu iespējams nomaksāt visus nodokļus un nodevas.

Nu ko!  Ja kādreiz zviedri uz Latviju brauca pēc lētā alkohola, tad tagad mēs pēc šīs mantas varam doties pie zviedriem.

Komentāri (0)  |  2010-03-09 01:34    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ