vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Dzirkstošā vīna Codorniu degustācijas piezīmes


Komentārs:

Baiba un Ivars* - 2009-12-28 09:47
Paldies, Ainār, par intriģejošo rakstu. Diemžēl līdz šim nav izdevies veikalu plauktos ieraudzīt Codorniu produkciju. Vai pastāstīsi, kur to meklēt?


Neapšaubāmi vispopulārākais dzirkstošais vīns pasaulē ir šampanietis, taču ir arī ļoti daudz citu dzirkstošo vīnu, kuru vienīgā atšķirība ir tā, ka tie netiek ražoti Šampaņas provincē un tos nedrīkst saukt par šampanieti. Latvijā ir izveidojusies paradoksāla situācija. Mēs pērkam vai nu dārgos šampaniešus vai pašus lētākos dzirkstošos vīnus aizmirstot, ka pastāv arī lielisks budžeta variants, kas vienlaikus garšas ziņā var sacensties ar vienkāršākajiem šampaniešiem, bet naudas ziņā ir 4 reizes lētāks par to. Tieši šī iemesla dēļ es pērku labu dzirkstošo vīnu, nevis šampanieti. Nav vērts pārmaksāt tikai par vārdu. Viens no maniem mīļākajiem dzirkstošajiem vīniem ir spāņu - cava. Tā pagatavošanas tehnoloģija ir gandrīz identiksa šampanietim, tikai tā ražošanā tiek izmantotas pavisam Spānijā, nevis Šampaņā augušas vīnogas.

 

Pagājušajā nedēļā biju uz viena no lielākā cavas ražotāja, Codorniu degustāciju.

 

Codorniu Original Brut. Cena veikalā ap 6 Ls

Diezgan vienkārša garša. Maigi āboli, citrusi, žāvēti augļi un grauzdēta maize.. Kopumā dzērienam nav ne vainas, taču tieši šī maizes garoziņa lec laukā no kopējā konteksta.

 

 

Codorniu Selection Raventos. Cena veikalā ap 10 Ls

Jau dzēriena aromātā var just, ka darīšana ir ar augsta līmeņa, ilgstoši izturētu cavu. Aromātā ananāsi, žāvēti augļi, āboli, tāpat kaut kas no trifelēm, riekstiem un grauzdētas maizes, uz kuras uzziests ar vaska šūnām bagāts viršu medus. Garša mierīga, līdzsvarota ar kaut kādu krējumainu garšas struktūru. Pārsteidzoši, bet šis vairāk kā 2 gadus izturētais dzēriens likās daudz svaigāks par iepriekšējo. Reāli laba cenas un kvalitātes attiecība. Visādā ziņā 100 % alternatīva šampanietim.

 

Codorniu rose Pinot Noir. Cena veikalā ap 7 Ls

Tipisks rozā dzirkstošā vīna stils. Aromātā zemenes, avenes un ogas, ogas, ....Garša gan nedaudz atpaliek no aromāta, taču arī tajā bez problēmām sajutīsit šo ogu spēku.

 

 

Codorniu Anna de Codorniu. Latvijā parādīsies 2010. gada februārī. Cena varētu būt ap 7-9 Ls robežās

Samērā netipiska cava. Aromātā maz augļu, bet ļoti daudz ziedu. Rozes, puķu zirņi un pavisam nedaudz citrusaugu aromāti. Graša spēcīga, bet viegla. Diemžēl nedaudz virspusēja, bez īsta dziļuma. Neraugoties uz šo trūkumu tā varētu būt cenas ziņā lieliska alternatīva Moet & Chandon šampanietim.

Komentāri (4)  |  2009-12-16 23:32    
Baiba un Ivars* - 2009-12-28 09:47
Paldies, Ainār, par intriģejošo rakstu. Diemžēl līdz šim nav izdevies veikalu plauktos ieraudzīt Codorniu produkciju. Vai pastāstīsi, kur to meklēt?

Ainārs* - 2009-12-28 18:43
Codorniu bez problēmām var atrast gandrīz visos lielajos RIMI un MAXIMA

Nārstotājs* - 2010-06-18 06:36
Nu gadījās to Annu dzert. Biagi skābs.

Andris* - 2010-06-27 09:27
Nu ziniet, "pa 2 Ls varēja būt saldāks" vīnu mīļotājiem šeit noteikti nebūs ko lasīt :-D


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ