vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Mazo konjaku namu valdzinājums – Pierre Fernand


Komentārs:

leonīds* - 2011-03-05 09:35
leonidai laikam pietrukst zinashanu, lai ievestu kaut ko, par ko butu verts runat publiska telpa:)
Lai nosauc kaadu no privaatajos iipashumos palikushu konjaka namuJoprojām saglabājas vēss laiks un varbūt tāpēc es atcerējos par kādu lielisku, siltu dzērienu - konjaku

Lai arī to ražo aptuveni 200 uzņēmumu, taču 90% no visa saražotā apjoma pieder četrām kompānijām - Hennessy, Courvoisier, Martell, un Rémy Martin. Nenoniecinot šo uzņēmumu dzērienus, man pašam tie brīžiem liekas neinteresanti un neadekvāti dārgi. Tieši tāpēc es lielāku uzmanību pievēršu maziem konjaka ražotājiem tādiem kas par labu cenu spēj piedāvāt kaut ko īpašu.

Viens tāds ir Pierre Fernand konjaka nams, kas to darina tikai no Konjaka reģiona pašā centrā esošā Grande Champagne reģiona vīnogām. Vīna dārzi pieder pašam konjaka namam, kas nodrošina pilnīgu visa procesa kontroli. Tā teikt no mazā stādiņa līdz pat  produkcijas iepildīšanai pudelē . Savukārt spirts tiek distilēts kopā ar vīna nogulsnēm, kas ir ķēpīgs darbs un parasti neviens to nedara. Visi šie ražošanas aspekti konjakam piešķir daudz plašāku un interesantāku aromātu

 Pierre Fernand Ambre, kas veikalos maksā ap 26.50 Ls


Bieži vien lai uzsvērtu, ka šis konjaks ir kaut kas vairāk nekā ne kā XO (minimālais izturēšanas ilgums - 6 gadi) ražotājs konjakiem piešķir nosaukumus. Ambre minimālais vecums ir 10 gadi.

Aromātā persiki, maigas aprikozes, saldena vaniļa. Garšā aprikozes kļūst izteiktākas. Konjaks ir svaigs, labi sabalansēts ar vieglu, tomēr samērā sausu pēcgaršu. Labs pirkums. Manuprāt, viens no labākajiem konjakiem Latvijā vērtējot cenas/kvalitātes attiecību. Par šo cenu nekas vairāk par Henesy VS (2 gadi ) nesanāk.

 

Pierre Fernand Reserve


Minimālais izturēšanas vecums ir 20 gadi, kas veikalos maksā ap 42.00 Ls

Aromātā izteikta vaniļa. Nedaudz noslēgts un prasās pēc ilgākas saskares ar gaisu. Kad tas uzelpo parādās rieksti , rozes un pavisam nedaudz žāvētas aprikozes. Liekas, ka šis auglis ir šī ražotāja firmas zīme. Garša sarežģīta lieliski sabalansēta. Man patīk, ka tas nav pārāk salds un absolūti nejūt alkoholu. Es to vērtēju, kā konjaku nopietniem cilvēkiem, kas zina ko vēlas.Pierre Fernand Pineau de Charentes, kas veikalos maksā ap 11.00 Ls


Kā jau katram sevi cienošam konjaka ražotājam arī Pierre Fernand ir ar konjaku stiprinātais deserta vīns pineau de charentes. Tas top nenorūgušai vīnogu sulai pielejot konjaku.

Aromātā viegli rieksti un ogu ievārījums. Garšā kazenes, avenes, nedaudz saldenas plūmes. Sākotnēji sajūtami ļoti maigi pipariņi. Gandrīz nemaz nav skābes, arī alkoholu (17%) gandrīz nemaz nejūt. Liekas, ka dzer fantastiski garšīgu vīnogu sulu.

Komentāri (3)  |  2011-03-02 22:30    
Vinzinis* - 2011-03-02 22:33
Uzkārās lapa, tāpēc komentārus iekopēju no jauna.


Leonīda* - 2011-02-24 03:46
Jūs sevi pasniedzat kā vīnzini, bet esmu pamanījis, reāli reklamējat tikai, apmēram, divu importētāju produktus, piemēram, Liviko . Vai Jūs domājat, ka tiešām esat objektīvs un Jums nav personīgā ieinteresētība no šo piegādātāju puses? Piemēram kādas atlaides, vai % no pārdotā radiem, dragiem, paziņām, vai darba kolēģiem?

vinzinis* - 2011-02-24 11:13
Es rakstu par to, kas man liekas ievērības cienīgs. Mani neinteresē, kas to importē. Varbūt par kādas firmas produciju ir vairāk es neskaitu. Gribi piekrīti manis rakstītam, gribi nepiekrīti. Starp citu, Pierre Fernand importē Interbaltija.

aleo* - 2011-03-02 04:16
jautaajums vai tas, ka nejuut skaabi uzlabo garshu vai tomeer prasiitos nedaudz? Vai saldums un skaabe ir sabalanseeta?
cena vispaar interesanta - tomeer 70% sastaav no sulas


vinzinis* - 2011-03-02 22:42
Skābuma vērtējums ir atkarīgs no situācijas un ēdiena. Ja deserta vīna ir vairāk skābes, tad tas liekas svaigāks un vieglāks. Taču ir brīži, it sevišķi ziemā, kad prasās pēc kaut kā saldāka un smagnējāka. Šo vīnu es labprāt izgaršotu tagad, kad ārā ir ap +1 ar nepārāk saldu plātsmaizi.
Man pašam Pineau de Charentes deserta vīna stils patīk, jo aromātā ir kaut kas no konjaka, bet garšā velk uz viegla portvīna stilu.

leonīds* - 2011-03-05 09:35
leonidai laikam pietrukst zinashanu, lai ievestu kaut ko, par ko butu verts runat publiska telpa:)
Lai nosauc kaadu no privaatajos iipashumos palikushu konjaka namu


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ