vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Slavenākais Vīnes vīns - Wiener Gemischter Satz


 Ja sanāk būt Vīnē, noteikti iegriezieties arī kādā no daudzajām pilsētas  pievārtē esošajām vīna darītavām.  Šeit top tāds interesnats vīns, kas saucas Wiener Gemischte Satz. Runa ir par dzērienu, kas top no vairākām vīnogu šķirnēm, kas tiek audzētas, novāktas un arī to sula spiesta kopā. Sākotnēji audzētāji šo paņēmienu izmantoja lai ar dažādas gatavības pakāpes un skābuma ogām nodrošinātu stabilu vīna kvalitāti un kvantitāti. Dažādas vīnogas zied un nogatavojas dažādā laikā, tādējādi tiek mazināts risks, ka nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ kāda no vīna dārziem vispār var nebūt ražas. Piemēram, šogad daudzos Eiropas vīnogulājos nebūs ogas, jo vēlā pavasara dēļ, vīnogu ziedi vienkārši nosala, taču šādi audzējot vismaz daļa ogu būs.
Kādreiz Gemischte Satz vīni šie bija ļoti vienkārši, pēdājā ražas gada vīni, kas tika pasniegti turpat, vietējos Vīnes krodziņos – heuriger. Laiku gaitā to kvalitāte ir pieaugusi, bet kopš 2013 gada ražas jau ar likumu oficiāli tika noteiktas stingras kvalitātes prasības. Piemēram, Wiener Gemischte Satz vīnā jābūt vismaz 3 vīnogu šķirnēm, maisījumā neviena vīnoga nedrīks būt vairāk par 50 %, bet trešā populārākā vīnoga nedrīks būt mazāk par 10 %. Un protams, visām vīnogām jābūt audzētām Vīnes apkārtnē.
Viens no šīs likumdošanas parsību virzītājiem bija Fritz Wieninger, kas ir biodinamsiskās vīnkopības piekritējs.  Viņš ar saviem domu biedriem meklēja kaut ko tādu, kas šo vīnogu kopā audzēšanas praksi paceltu augstākā līmenī. Tas viņam ir izdevies.
Wieninger Wiener Gemischter Satz 2015 sastāv no 13 dažādām vīnogu šķirnēm. Tas ir ļoti smaržīgs ar izteiktiem pavasara ziedu aromātiem.  Garšā viegls skābums.  Āboli, nedaudz melones, mango un laims. Pēcgaršā pavisam nedaudz pikanti melnie pipari. Neraugoties uz to vīns ir ļoti svaigs, harmonisks un viegli dzerams, kas to padara par lielisku vasaras vīnu.

Komentāri (0)  |  2017-06-01 20:00    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ