vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Kāds Portugāļu Vinho Verde stila paraugs


Nesen atgriezos no Portugāles. Viens no vīniem, ar kuru jebkurš šīs valsts apceļotājs saskarsies gandrīz jebkurā vietā būs tā saucamais Vinho Verde, ko gatavo Portugāles ziemeļu galā.

Lai arī mūsu tirgū šis vīns ir pietiekami sen, tikai šobrīd tā pa īstam sākas tā uzvaras gājiens. Savās labākajās izpausmēs šis ir viegls, svaigs, bieži vien arī nedaudz dzirkstošs vīns. Tam ir arī samērā maz alkohola grādu, parasti 9 -12%, kas lieliski piestāv vasarai. Vinho Verde tulkojumā nozīmē  “zaļais vīns”, tomēr šim apzīmējumam nav nekā kopīga ar krāsu. Lai arī reti, tomēr tas mēdz būta arī kā sarkanā vai rozā krāsā. Esmu dzirdējis vairākas versijas par šī nosaukuma izcelsmi. Viena no tām saistīta ar Portugāles ziemeļu dabas izteikti zaļo krāsu, cita teicienu, ka šis vīns ir jādzer jauns (zaļš). Agrāk tika uzkstīts, ka jo jaunāks Vinho Verde, jo labāks, taču šobrīd es vairs nebūtu tik kategorisks. Manuprāt tieši pēc 2 gadiem tas sāk palikt ineteresantāks. Lai gan arī 3-4 gadus vecam vīnam nebūs nekādas vainas, tomēr jebkurā gadījumā šo vīnu nevajadzētu pirkt ilgai turēšanai. Galu galā, vasara pie mums ir pārāk īsa, lai to taupītu.


Cape Roca Fisherman Vinho Verde 2014
ir tipsks šī stila pārstāvis. Aromātā ziedi, gatavi āboli, citrusi un arī banāni. Garšā jau zaļi āboli un nedaudz cukurā izmērcēti citroni. Vīns ir viegli dzirktošs, kas padara to par viegli dzeramu un atsvaidzinošu karstā vasaras dienā.

Komentāri (4)  |  2016-07-06 00:48    
Cukers* - 2016-07-07 02:59
Kā man stāstīja portugāļi, tad viegli dzirkstoši ir zemākas klases Vinho Verde un tas tiek darīts, lai neitralizētu lieko skābumu.

Ainārs* - 2016-07-08 23:51
Iespējams, taču šis stils man liekas interesantāks, nekā no pašiem ziemeļiem nākušie sausie, 100% verdejo vīni.

Cukers* - 2016-07-09 02:01
Ir Latvijā pieejami arī nedzirkstošie Vinho Verde un tieši daži no tiem ir izcili.

Mantas* - 2016-08-08 20:50
Portugāļu vīns ir vienkārši pārsteidzošs. Un nemaz nerunājot par vietējo vīnu Portugālē, kā arī. Tur jūs varat atrast ļoti garšīgs vīns. Un izmaksas ir lēts lidojumi uz Portu http://aero.lv/lv/flights/countries/pt-celojumi-uz-portugale/opo-lidojumi-uz-portu Es teiktu, ka tas maksā tikai par vīnu.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ