vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Neprimitīvais primitivo


Lai veiksmīgi pārdotu dzērienu ir nepieciešams ne tikai labs produkts. Ārkārtīgi svarīgs ir dzēriena iepakojums un etiķete. Un te nu ir īstais vārds pieminēt kādas vīnogas nosaukumu, kas ilgus gadus mani atturēja no pirkšanas. Runa ir par  ļoti klasisku un populāru  Itālijas vīnogu šķirni – primitivo. Šis nosaukumus man asociējas ar vārdu primitīvs. Likās, ka kāds gribētu teikt – primitīvs vīns, nav vērts pirkt.  Tomēr šādam vīnogu nosaukumam nav nekāda sakara ar pašu vīnu. Vienkārši šī vīnogu šķirne nobriest ātrāk nekā pārējās jeb primativus vai  primaticcio, no kā arī ir cēlies šis nosaukumus.


Itālijā šo vīnogu šķirni var atrast gandrīz jebkurā reģionā, tomēr vispopulārākais audzēšanas reģions ir Apūlija, kas atrodas Itālijas zābaka papēdī. Tomēr arī šeit ir savs primitivo gran cru reģions, kurā top labākie vīni. Tas atrodas Mandūrijas pilsētas apkārtnē, un tas nu gan nav nekāds primitīvais vīns.
To lieliski apstiprina Hieron Primitivo di Manduria 2013.Aromātā spēcīgas, žāvētas plūmes, tabaka un šokolāde. Garšā pārgatavi tumšie ķirši, mellenes, kazenes. Pēcgaršā nedaudz pipari un žāvētas ogas. Spēcīgs, labi strukturēts rudens vakaru vīns, kas tā vien prasās pēc brieža gaļas cepeša.

Cena: 10-12 EUR
Komentāri (0)  |  2015-11-02 23:18    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ