vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Latvieši triumfē Vana Tallinn Grand Prix vinziniņu čempionātā
Baltijas labākā vīnziņa tituls tika noteikts pagājušās nedēļas nogalē Tallinā, Vana Tallinn Grand Prix jubilejas konkursa laikā, kurā par uzvarētāju kļuva Raimonds Tomsons. Aizraujošā finālā piedalījās arī Kaspars Reitups no Latvijas, ieņemot otro vietu, kā arī Kristjans Markī (Kristjan Markii) no Igaunijas, kurš ierindojās trešajā vietā. Ketri Leisai (Ketri Leis) tika piešķirta balva kā labākajai jaunajai vīnzinei, bet īpašo skatītāju balvu saņēma Raimonds Tomsons. Vana Tallinn Grand Prix ir prestižākais starptautiskais vīnziņu konkurss Baltijas valstīs un šogad norisinājās jau desmito reizi.Jau par tradīciju kļuvušais Baltijas labākā vīnziņa noteikšanas konkurss ir nosaukts leģendārā un populārākā Igaunijas liķiera Vana Tallinn vārdā. AS „Liviko” kopš 2006. gada organizē Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix sadarbībā ar Igaunijas, Latvijas un Lietuvas Vīnziņu asociācijām.

Latviju Baltijas labākā vīnziņa noteikšanas konkursā pārstāvēja pagājušā gada Vana Tallinn Grand Prix uzvarētājs, restorāna „Vincents” vīnzinis Kaspars Reitups, kā arī 2007. un 2008. gadu konkursu uzvarētājs, restorāna „Vincents” vadošais vīnzinis Raimonds Tomsons, 2013. gada uzvarētājs un „Noble Wine” zīmola vadības konsultants Ronalds Pētersons, kā arī „Vīna Studijas” vadošā vīnzine Agnese Meiersone.

Šogad, lai veicinātu nozares atpazīstamību, iedvesmotu jaunos vīnziņus, kā arī sniegtu viņiem starptautisku profesionālo pieredzi, pirmo reizi Vana Tallinn Grand Prix konkursā tika aicināti piedalīties jaunie vīnziņi vecumā līdz 27 gadiem.  

„Uzvarēja labākais! Raimonda uzkrātā pieredze un specifiskās zināšanas noteikti bija viņa priekšrocības. Dalībnieku sagatavotības līmenis bija ļoti augsts. To pierādīja viņu spēja pielāgoties jaunajai un pārsteidzošajai fināla kārtai, kurā, kā jauns izaicinājums, bija daudzu uzdevumu veikšana, apkalpojot vakariņu dalībnieku grupu un vienlaikus mijiedarbojoties ar skatītājiem,” uzsver žūrijas priekšsēdētājs un AS „Liviko” kvalitatīvu vīnu sortimenta vadītājs Urvo Ugandi, kurš pirms desmit gadiem ieguva Baltijas labākā vīnziņa titulu pirmajā Vana Tallinn Grand Prix konkursā.

„Konkursā bija tiešām sīva konkurence. Kā dalībnieks, es, protams, vēlējos uzvarēt, bet tā kā nebiju piedalījies konkursos piecus vai sešus gadus, tad biju nedaudz nobažījies par to, kā tikšu galā ar uztraukumu. Labāku atgriešanos es nevarētu velēties,” atzīst Vana Tallinn Grand Prix ieguvējs Raimonds Tomsons.
 
Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix jubilejas konkursa lielā balva ir profesionālās attīstības brauciens uz Honkongu, ko apmaksā AS „Liviko”, kura laikā uzvarētājs varēs kā skatītājs piedalīties Āzijas un Okeānijas reģiona labākā vīnziņa konkursā.Ceturtdienas atlases kārtās dalībnieki rādīja savas profesionālās iemaņas gan rakstiskajā zināšanu pārbaudē, gan dažādos praktiskajos uzdevumos. Četri labākie dalībnieki iekļuva aizraujošā jubilejas konkursa finālā, kurā dalījās ieteikumos par piemērotākajiem vīniem noslēguma vakariņu viesiem, vienlaikus tos dekantējot un pasniedzot. Turklāt finālisti sacentās dzirkstošā vīna pasniegšanas konkursā, viņiem bija jādekantē un jāpasniedz sarkanvīns. Viņu profesionālās zināšanas tika pārbaudītas arī ātro jautājumu un atbilžu kārtā. Jubilejas konkursa fināls norisinājās restorānā „Tuljak”, kur par īpašo vakariņu ēdienkarti bija parūpējies galvenais šefpavārs Teniss Sīgurs (Tõnis Siigur).

Starptautiskās žūrijas darbu vadīja vīnzinis un AS „Liviko” kvalitatīvu vīnu sortimenta vadītājs Urvo Ugandi, kurš ieguva Baltijas labākā vīnziņa titulu pirmajā Vana Tallinn Grand Prix pirms desmit gadiem. Žūrijas darbojās arī Igaunijas Vīnziņu asociācijas prezidente Kristela Nemmika (Kristel Nõmmik), Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis, Lietuvas Vīnziņu asociācijas prezidents Arūns Starkuss (Arunas Starkus), Polijas Vīnziņu asociācijas prezidents Pjotrs Kameckis (Piotr Kamecki), divkārtējais Vana Tallinn Grand Prix uzvarētājs Kristjans Peaske (Kristjan Peäske), trenere un 2011. gada Vana Tallinn Grand Prix otrās vietas ieguvēja Liora Levi no Norvēģijas, kā arī „Liviko” vīnzinis un vīna eksperts Aigars Lukstiņš no Latvijas.

„Būdams pirmā konkursa dalībnieks un arī organizators daudzus gadus, kā arī, sekodams līdzi dalībnieku centieniem kā žūrijas loceklis, es zinu, par cik gaidītu un augsti novērtētu konkursu desmit gadu laikā ir kļuvis Vana Tallinn Grand Prix,” ar lepnumu atzīst žūrijas priekšsēdētājs Urvo Ugandi. „Konkurss dod vīnziņiem lielisku iespēju ne vien pārbaudīt savas specifiskās iemaņas sīvā konkurencē, bet arī mācīties no citiem vīnziņiem.”

AS „Liviko” valdes priekšsēdētājs Janeks Kalvi (Janek Kalvi): „Uzdrošināšos apgalvot, ka desmit gadu laikā apkalpošanas līmenis visās Baltijas valstīs ir ievērojami audzis. Cilvēki daudz vairāk sākuši apzināties vīnziņa būtisko lomu restorānā. Tūkstošiem Igaunijas, Latvijas un Lietuvas viesu ir bijusi iespēja izbaudīt šīs ar smagu darbu attīstītās prasmes un spējas. Kā dzērienu kultūras atbalstītājs un šo sacensību organizators, „Liviko” apzinās vīnziņu kultūras nozīmi, kā arī uzskata par būtisku turpināt Vana Tallinn Grand Prix tradīciju, pārvēršot ēdienu un dzērienu baudīšanu par patiesu saviļņojumu.”Fotogrāfs –Raits Tūlass (Rait Tuulas)

Papildu informācija:
Olga Stafejeva
GSM: + 371 26538262
e-pasts: o.stafejeva@liviko.lv  
SIA "LIVIKO"

Komentāri (3)  |  2015-09-03 23:13    
Dainis* - 2015-09-04 00:00
Nu un kurā vietā palika labākā Vīna studijas vīnzine Meijersone?

Dainis* - 2015-09-08 21:42
tsd neviens nezin????

vinzinis.lv* - 2015-09-09 23:49
Sacensības ir 2 kārtās. Finālā iekļūst 4 labākie. Tiem, kas netiek tālāk, vietas nepiešķir.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ