vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Moscato d ’ Asti - ideāli vasaras pēcpusdienai


Karstā laikā man prasās pēc mazākiem alkohola grādiem.  Lai arī, bieži vien, vīni ar lielāku alkohola saturu ir piesātinātāki un garšas ziņā bagātāki, tomēr tie ir arī smagnējāki, un no tiem es ātrāk nogurstu. Tāpēc karstā vasarā man prasās pēc kaut kā viegla un gaisīga.


 Tāpēc es atcerējos par kādu ļoti interesantu vīna stilu. Runa ir par itāļu Moscato d ’ Asti. To nekādā gadījumā nedrīkst jaukt ar dzirkstošiem Asti. Kā liecina nosaukums, šis vīns ir ražots no moscato (sinonīms, muscat blanc à petits grains, saukts arī par  moscato bianco) vīnogām, kas audzētas vīna dārzos Asti pilsētas tuvumā. Moscato d ’ Asti ir pussalds, nedaudz dzirkstošs ar ne vairāk kā 5.5% alkohola stiprumu. Rūgšanas procesā vīnogu sulā esošais cukurs pārvēršas alkoholā, kā blakus produkts rodas ogļskābā gāze. Tiklīdz vīns sasniedzis 5 -5.5% alkohola līmeni, tas tiek atdzesēts līdz tādai temperatūrai, kurā rūgšana vairs nenotiek. Tā rezultātā vīnā saglabājas pietiekami augsts cukura līmenis, kā arī nedaudz gāzes. Latvijā ir sastopami vairāku ražotāju vīni. Citi lētāki, bet citi dārgāki.

Ceretto Moscato d'Asti 2013, manuprāt, ir vislabākais Latvijā nopērkamais šī stila pārstāvis. Tas ir vīns gardēžiem, kas piestāv karstas vasaras pēcpusdienai. Aromātā persiki, saldie āboli, rozes. Garšā fantastiski harmonisks! Nedaudz skābi citrusi, nedaudz saldens ziedu medus. Vīnā esošā gāze to padara vieglu un atsvaidzinošu. Neraugoties uz savu samērā augsto cenu (21 EUR), tas ir katra iztērēta eiro vērts.

Es ceru, ka šī stila vīni būs lieliski pavadoņi šai vasarai, kas izskatās, ka beidzot ir pienākusi.

Komentāri (0)  |  2015-08-06 00:20  |  Skatīts: 1261x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ