vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Britu vīnu industrijas dzinējspēks – dzirkstošie vīni


Viens no Latvijas vīnziņu profesionālajiem treniņiem, kas reizē ir arī  zināms izklaides pasākums ir vīna spēle „Wine Time”.  Tās laikā 4 cilvēku komandai jāatbild uz dažādiem ar vīnu un cita veida alkoholiskajiem dzērieniem saistītiem jautājumiem.

Pēdējā notikušajā spēlē, no manas puses tika uzdots jautājums: „Šajā valstī no kopējās saražotā produkcijas apjoma 66% ir dzirkstošie, 24% baltvīni, 10% rozā un sarkanvīni. Nosauciet šo valsti.

Atbilde ir redzama info grafikā, ko nesena publicēja britu žurnāls Decanter.

Lielbritānijas vīnu industrija pēdējo 25 gadu laikā ir sasniegusi milzīgus, galvu reibinošus panākumus. 2014. gadā tās apgrozījums sasniedza 78 miljonus GBP, bet šogad tā var pārsniegt jau 100 miljonus GBP. Lielbritānijā darbojas 135 vīna darītavas. Valstī oficiāli reģistrēti  470 vīnogulāji (22 Anglijā un 448 Velsā). Pēdējo 7 gadu laikā to platības ir dubultojušās un šobrīd sasniedz jau 1884 hektārus.

Vīna industrijas virzītājspēks ir dzirkstošie vīni, kuri sastāda 2/3 no kopējā saražoto vīnu apjoma. Jāpiezīmē, ka dažus gadus atpakaļ es arī Latvijā nopirku šo britu ražojumu. Tas bija Chapel Down Vintage Reserve Brut - samērā pieklājīgi izveidots dzēriens. Vairāk par to šeit http://vinzinis.lv/344-dzirkstosais-vins-no-lielbritanijas/

Komentāri (0)  |  2015-07-14 20:17    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ