vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Château Mont-Redon Châteauneuf-Du-PapeBieži vien daži izcili vīni, kas jau daudzu gadus atrodas veikalu plauktā kaut kā paslīd garām pircēju skatienam. Lai tos ieraudzītu, tie vispirms ir jānogaršo. Man tā ir gadījies ar Château Mont-Redon Châteauneuf-Du-Pape.

Pagājušā gada maijā pabiju šajā vīna darītavā, kur iemīlējos šajā vīnā. Es zināju, ka tas ir nopērkams Latvijā un kur to dabūt, tomēr mani pārsteidza, ka jau daudzus gadus tas ir pieejams lielo RIMI plauktos. Tik augsta līmeņa vīni lielveikalu nevis specializēto vīnu veikalu plauktos drīzāk ir izņēmums nekā norma.
Dažu kritiķu vērtējumā šis ir viens no labākajiem Châteauneuf-Du-Pape. sarkanvīniem.

Pārskatīju piezīmēs, kā šī vīna garša ir mainījusies pa gadiem


 Château Mont-Redon, Châteauneuf-Du-Pape 2009

Ļoti vecmodīgs un klasisks Ronas ielejas stils. Melni, žāvēti augļi ar dūmu piešprici, Garša apaļīga un ļoti noturīga. Koncentrēti augļi ar maigiem tanīniem pēcgaršā. Ļoti eleganti lieliski nostrādātas samtainas un maigas miecvielas. Tas patiks vecmodīgu un klasisku vīnu cienītājiem. Fantastisks vīns, kas prasās pēc labas gaļas.  Šis gads vēl nesen redzēts veikalā. Manā skatījumā ļoti labs pirkums, lai dzertu tagad vai paturētu vēl pāris gadus. Tā cena dubultosies un arī pats vīns mainīsies.

Château Mont-Redon, Châteauneuf-Du-Pape 2006

Šajā vīna aromātā parādās gatavam Ronas vīnam piemītošā žāvētā āda, dūmi, kūtsmēsli. Garša nedaudz saldena ar labi daudz tumšiem ķiršiem. Šajā vīna ir mazāk jūtama skābe, tāpēc tas nedaudz jau velk uz liķiera pusi. Iespējams, nedaudz pietrūkst muskuļu spēka, tāpēc liekas ļoti līdzsvarots, maigs un savā ziņā ļoti elegants.

Château Mont-Redon, Châteauneuf-Du-Pape 1998

Pirmais teikums manos komentāros, kas raksturo šo vīnu: „Izcils!!! Bez komentāriem!!!” Aromātā žāvēta gaļa, vecs zemeņu ievārījums. Garšā velk uz ķiršu šokolādi, melnās trifeles. Tikko jaušama nelielā oksidācijas pakāpē šim vīnam piedot papildus kaifu.

 
 
Citi manis degustētie Château Mont-Redon vīni un stiprais marc


Château Mont-Redon, Lirac 2011


Ļoti biezs, sarežģīts un koncentrēts Ronas ielejas sarkanvīns ar garšvielu, aroniju un kadiķogu  aromātu. Patīk, ka uzsvars likts uz ogām un mucas aromāts ir tikko jaušams. Garša labi saprotama un maiga. Gatavi tumšie ķirši, avenes un melnie pipari pēcgaršā.

 
Château Mont-Redon, Châteauneuf-Du-Pape blanc  2013


Lai arī šis Ronas ielejas reģions slavens ar saviem sarkanvīniem, te nedaudz taisa arī interesantus baltvīnus. Aromātā citrusi, greipfrūti un nedaudz arī kaļķakmens. Garša pikanta ar samērā augstu skābes līmeni, ko pēcgaršā mīkstina vaniļas pieskāriens. Svaigs, minerāls un vidēji smagnējs vīns ar ilgu un harmonisku pēcgaršu.

 Château Mont-Redon Vieaux Marc (42%)


Tradicionālais franču distilāts marc, kas līdzīgi kā itāļu grapa tiek gatavots no biezumiem, kas paliek pāri pēc vīnogu sulas izspiešanas. Konkrētais marc ir vairākus gadus nogatavojies ozolkoka mucā. Aromātā karameles, cukurgailītis un pat rieksti. Garša ļoti mīksta un maiga. Sildošās pēcgaršas jauda ir tieši tik cik vajadzīgs. Nav par asu vai pārāk mierīgu. Šāds dzēriens man noteiktu patīk labāk par konjaku.
Komentāri (0)  |  2015-02-24 01:23    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ