vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Chianti no Rufina


Neapšaubāmi vispazīstamākais Itālijas vīns ir Chianti. Senos laikos, šis vīns bijis pazīstams, pateicoties īpatnējām pudelēm, ar salmiem apvītām pudelēm, taču mūsdienās tas vairs nav obligāti. Šobrīd veikalu plauktos var atrast visa veida Chianti, no lētiem un ļoti vienkāršiem sarkanvīniem, līdz izciliem un cenas ziņā ļoti dārgiem vīniem. Kā šajā daudzveidībā, lai atrod labu?
Daži uzskata, ka vislabākais būs vēsturiskajās pudelēs pildītais, citi uzskata, ka labs būs tikai tas, kura etiķeti rotās nosaukums Chianti Classico, kas nozīmē ka vīns nācis no vēsturiski senākā Chianti ražošanas apgabala. Zināmā mērā tam varētu piekrist, taču ir pietiekami daudz labu vīnu, kas tapuši ārpus šī reģiona.


Šāds piemērs varētu būt "Bucerchiale" Chianti Rufina 2010. Šis vīns nāk no nelielā Rufina apakšreģiona. Tam ir savi plusi un savi mīnus. Tā kā reģions ir ļoti mazs, to ir grūtāk reklamēt, tāpēc tas ir mazāk pazīstams. Taču lai patērētāji, to ievērotu, reģiona ražotājiem nākas ļoti nopietni piestrādāt pie vīna kvalitātes un tādējādi piesaistīt vīna mīļotāju uzmanību. Tas viņiem ir izdevies, jo neraugoties uz to, ka Chianti oficiāli ir vairāki apakšreģioni, vīna pazinēji pārsvarā runā tikai par pašu lielāko Chianti Classico un pašu mazāko Rufina reģionu.

"Bucerchiale" Chianti Rufina Riserva 2010 (Cena ap 21 EUR). Aromātā nedaudz skābeni ķirši, zemenes un tumšās ogas. Garšā izteiktas miecvielas, rūgteni ķirši, saldena tabaka, melnā tēja. Pēcgarša ilga un nedaudz noapaļota. Neraugoties uz to, man vienmēr liekas, ka Chianti Rufina ir vairāk miecvielu nekā citos Chianti. Lai arī šobrīd vīns jau ir dzerams, tomēr pēc dažiem gadiem tas būs vēl labāks.
Komentāri (0)  |  2014-10-27 23:48    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ