vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Kaspars Reitups izcīna Baltijas labākā someljē titulu


Piektdien, 17.oktobrī, konkursā „Vana Tallinn Baltic Grand Prix”, kas notiek jau devīto reizi, sīvā cīņā par labāko Baltijas valstu someljē tika atzīts Latvijas pārstāvis – restorāna “Vincents” vīnzinis Kaspars Reitups. Otrajā vietā šajās divu dienu sacensībās ierindojās Igaunijas Someljē asociācijas pasniedzējs Kristjans Markī, bet trešo vietu izcīnīja „Liviko HoReCa” tirdzniecības pārstāvis Karels Veski no Igaunijas.Konkursā „Vana Tallinn Grand Prix” spēkiem mērojās trīs labākie someljē no katras Baltijas valsts, kā arī trīs īpašie viesi no citām Eiropas valstīm. No 12 pretendentiem konkursa otrajā kārtā, izvērtējot pirmās konkursa dienas rezultātus, iekļuva tikai 4 labākie. Dalībnieku zināšanas un prasmes vērtēja starptautiska žūrija. Tās sastāvā darbojās visu Baltijas valstu labākie someljē un iepriekšējo gadu konkursa uzvarētāji.
„Baltijas labākā vīnziņa tituls man ir ļoti liels pagodinājums. Konkursa finālā uzstājos pats pirmais, kādēļ man bija iespēja vērot visu pārējo pretendentu sniegumu. Tādēļ zinu, ka konkurence bija ļoti sīva un pārējo konkurentu sniegums un sagatavotība bija ļoti augsta. Līdz ar to jūtos īpaši lepns, ka man izdevās titulu paturēt Latvijā – jau trešo gadu pēc kārtas pierādot, ka Baltijas labākie vīnziņi darbojas tieši Latvijā”, atzīst 2014.gada Baltijas valstu labākais someljē Kaspars Reitups.
Konkursa „Vana Tallinn Grand Prix” žūrijas darbu šogad vadīja Austrijas someljē savienības prezidente un Starptautiskās Someljē asociācijas izglītības komisijas vadītāja Annemarija Foidla. Žūrijā darbojās Latvijas Vīnziņu asociācija prezidents Raimonds Tomsons, Igaunijas Someljē asociācijas prezidente Kristele Nommika, Lietuvas Someljē asociācijas viceprezidente Rasa Starkus, konkursa pirmais uzvarētājs un 2006.gada Baltijas labākais someljē Urvo Ugandi un Latvijas vīnziņu asociācijas valdes loceklis un viens no konkursa organizatoriem Aigars Lukstiņš.

„Kā jau ierasts arī šogad Baltijas someljē konkursā piedalījās ļoti spēcīgi dalībnieki, un visi finālisti bez izņēmuma bija pelnījuši uzvaru. Šajos deviņos konkursa „Vana Tallinn Grand Prix” norises gados vīna baudīšanas kultūras līmenis Baltijā ir būtiski paaugstinājies un tam kā lieliska ilustrācija kalpo arī pretendentu līmenis. Mēs no savas puses priecājamies, ka tieši mūsu atbalstītais „Vana Tallinn Grand Prix” ir kļuvis par Baltijas valstu someljē nozīmīgāko konkursu, izaicinot vīnziņus kļūt vēl izcilākiem, tai pat laikā ļaujot arī mācīties vienam no otra,” konkursa norisi komentē „Liviko” valdes priekšsēdētājs Janeks Kalvi.
Turnīra pirmajā dienā, 16. oktobrī, visi 12 dalībnieki veica teorētisko zināšanu un vīna degustēšanas testu, kā rezultātā tika noteikti četri labākie someljē, kuri turpināja cīņu finālā. Konkursa finālā skatītāju auditorijas un žūrijas priekšā katrs vīnzinis pierādīja savas profesionālās prasmes un zināšanas veicot dažādus uzdevumus: demonstrēja savas zināšanas par vīna reģioniem un vīna pasaules personībām, pierādīja savas prasmes servējot šampanieti no lielajām 1,5L „magnum” pudelēm, un, protams, kā jau someljē pienākas, piemeklēja īpaši izvēlētiem ēdieniem atbilstošākos vīnus, kā arī „aklajā degustācijā” pierādīja savas prasmes atpazīt gan vīnus, gan stiprinātos vīnus, gan dažādām valstīm raksturīgus alkoholiskos dzērienus.
„Baltijas konkursa žūrijas darbā pirmo reizi piedalījos jau 2009.gadā, tādēļ man ir unikāla iespēja vērot izaugsmi, kas notikusi šo gadu laikā. Patlaban Baltijas someljē zināšanas un prasmes noteikti līdzinās Eiropas labākajiem someljē. Konkursa dalībniekiem ir ne tikai jābūt erudītiem un zinošiem, bet jāspēj ļoti ātri orientēties plašajā vīna un stipro alkoholisko dzērienu piedāvājuma spektrā. Pie tam jāspēj to izdarīt uz skatuves, vienlaikus šarmējot ļoti prasīgu žūriju,” ar pārliecību apgalvo „Vana Tallinn Grand Prix” žūrijas priekšsēdētāja Annemarija Foidla (Austrijas Someljē savienības prezidente un Starptautiskās Someljē asociācijas izglītības komisijas vadītāja).
Šī gada Baltijas labākā vīnziņa titula ieguvējs Kaspars Reitups balvā saņēma ceļojumu uz kādu no pasaules slavenākajiem vīna reģioniem 1000 eiro vērtībā. Otrās vietas ieguvējs Kristjans Markī balvā saņēma ar rokām darināto sabrage zobenu. Trešās vietas ieguvējs Karels Veski dāvanā saņēma someljē koferi ar Riedel glāzēm. Visi konkursa „Vana Tallinn Grand Prix” dalībnieki dāvanā saņēma „Vana Tallinn” iepakojumā grāmatas veidā kopā ar ekskluzīvu pildspalvu. Balvas nodrošināja konkursa dibinātājs uzņēmums AS „Liviko”.


Par Baltijas valstu labākā someljē titulu cīnījās Igaunijas pārstāvji – someljē asociācijas pasniedzējs Kristjans Markī, kas iepriekšējā gadā konkursā „Vana Tallinn Grand Prix” ieguva 2. vietu, kā arī „Liviko HoReCa” tirdzniecības pārstāvis Karels Veski, kurš 2014. gadā tika atzīts par Igaunijas labāko someljē, un restorāna „Von Krahli Aed” someljē Kristīna Ratso.
Latviju konkursā „Vana Tallinn Grand Prix” pārstāvēja Agnese Meiersone („Vīna Studija”), iepriekšējā gada turnīra „Vana Tallinn Grand Prix” trešās vietas ieguvējs un 2014.gada Latvijas labākais someljē Kaspars Reitups (restorāns „Vincents”) un Toms Liepiņš (restorāns „Vincents”).
Lietuvu konkursā „Vana Tallinn Grand Prix” pārstāvēja Narimants Miežis („Kempinski Hotel Cathedral Square Vilnius” someljē), Alberts Koncijalovs (SIA „Liviko” vīna konsultants) un Martins Pravilonis (restorāna „Vyno Klubas” vīnu eksperts).
Konkursā „Vana Tallinn Grand Prix” piedalījās arī viesi no Krievijas, Austrijas un Norvēģijas. Krieviju pārstāvēja Marija Zujeva (Krievijas someljē savienības sabiedrisko attiecību direktore), Norvēģiju pārstāvēja Beate Strande Guldbrandsgarda (viesnīca „Continental”, restorāns „Theatercafeen”), bet Austriju pārstāvēja viens no labākajiem Austrijas someljē Suvads Zlatičs („Geigers Posthotel” galvenais someljē).Par konkursu „Vana Tallinn Grand Prix”
Konkurss par Baltijas valstu labākā someljē titulu savu nosaukumu ir ieguvis no Igaunijas leģendārākā un populārākā liķiera „Vana Tallinn”. Konkursu „Vana Tallinn Grand Prix” sadarbībā ar Igaunijas, Latvijas un Lietuvas someljē asociācijām kopš 2006.gada rīko AS „Liviko”. Katru gadu konkursa žūrijas darbu vadīt tiek uzaicināta ievērojama Eiropas vīna kultūras personība, savukārt žūrijas sastāvā darbojas visu Baltijas valstu vadošie someljēri un iepriekšējo gadu konkursa uzvarētāji.

Papildu informācija:

Anna-Kai Tõrs

AS „Liviko”

„Vana Tallinn” produkta menedžere

Tālr.: +372 5454 0400

Elektroniskais pasts: anna-kai.tors@liviko.ee

Komentāri (0)  |  2014-10-20 20:09  |  Skatīts: 1496x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ