vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Konkursā "Latvijas Gada vīns 2014" noteiks labākos Latvijā pieejamos vīnus


Konkursa uzvarētājus uz "aklo", degustējot vīnus ar aizklātām etiķetēm, septembra sākumā noteiks starptautiska žūrija, kopumā izvērtējot vairākus simtus dzirkstošo, balto, sarkano, deserta un stiprināto vīnu, kas pieejami Latvijā. Konkursa mērķis ir demonstrēt Latvijā pieejamo vīnu daudzveidību, atvieglot vīnmīļu dzīvi, viešot skaidrību plašajā vīnu klāstā, kā arī sniegt iespēju Latvijas labākos vīnus - konkursa uzvarētājus - vienuviet nobaudīt Riga Wine & Champagne festivāla "Čempionu parādē" 2014.gada 29.novembrī.

"Gada vīna" konkursi Eiropā un pasaulē ir izplatīta prakse – konkursi atvieglo patērētāju orientēšanos vīnu klāstā, bet vīna izplatītājiem dod iespēju izcelt īpašākos sava sortimenta vīnus. Paredzams, ka konkursā "Gada Vīns 2014", kurā vīnus no šodienas var pieteikt jebkurš uzņēmums, kas nodarbojas ar vīnu importēšanu un tirdzniecību Latvijā, piedalīsies vairāki simti populārāko dzirkstošo, balto, sarkano, deserta un stiprināto vīnu.

Latvijas "Gada Vīns 2014" konkursa žūrijas darbu vadīs Maikls Šusters (Michael Schuster) no Lielbritānijas, viens no starptautiski visvairāk pieprasītajiem vīna "tiesnešiem" un lektoriem ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, žurnāla "Decanter" konkursa World Wine Awards žūrijas loceklis, The Wine Society un Academie Internationale du Vin valdes loceklis, vairāku populāru vīna best-selleru un prestižo izdevumu "The World of Fine Wine" un "Decanter" autors. Žūrijā darbosies Latvijas godalgotākie un kompetentākie vīna profesionāļi – Raimonds Tomsons (restorāns "Vincents", Vīnziņu Asociācijas prezidents, vairākkārtējs Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs), Valentīna Grandāne (viena no pieredzes bagātākajām vīna pasniedzējām Latvijā), Ronalds Pētersons (Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs), Aigars Nords (Riga Wine & Champagne dibinātājs) un citi.

"Vīnu klāstam veikalos un restorānos kļūstot arvien plašākam un interesantākam, būtiski, lai vīnmīļi un patērētāji neapjuktu, bet turpinātu apgūt arvien jaunus vīnu pasaules horizontus, kā arī atrastu jaunus favorītus jau ierastajos vīna reģionos. Esmu pārliecināts, ka konkursa "Latvijas Gada Vīns” rezultāti kalpos par šādu ceļvedi visiem Latvijas vīnmīļiem", pārliecināts ir Raimonds Tomsons, konkursa žūrijas loceklis, restorāna "Vincents" vīnzinis un Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents.

Konkursa "Gada vīns 2014" norise
Pieteikumi konkursam "Latvijas Gada vīns 2014" tiek pieņemti sākot no 6.augusta – 22.augustam www.rigawinechampagne.lv mājaslapā. Konkursam var pieteikt ikvienu vīnu, kas gatavots no vīnogām, pildīts stikla pudelē un ir reģistrēts tirdzniecībai Latvijas Republikā. Žūrijas komisija iesniegto vīnu degustēšanu un vērtēšanu veiks no 4.-6.septembrim, vērtējot vīnus 10 ballu skalā, piešķirot labākajiem "Zelta", "Sudraba", "Bronzas" vai "Vērts pamēģināt" medaļas, kā arī 50 labākos vīnus atlasot īpašai "Čempionu Parādes" degustācijai, kurā ikviens vīnmīlis varēs nogaršot Latvijas labākos un augstākos žūrijas vērtējumus ieguvušos vīnus. "Latvijas Gada vīns 2014" uzvarētāju degustācija "Čempionu parāde" notiks š.g. 29.novembrī.

Lai nodrošinātu žūrijas darba objektivitāti, visi vīni tiks degustēti pēc "aklo" degustāciju principa, neatklājot vīna un ražotāja identitāti. Konkursa rezultāti tiks publiskoti 2014.g. oktobra mēnesī gan ar festivāla mājas lapas www.rigawinechampagne.lv starpniecību, gan iesaistot festivāla mediju partnerus.Informācijai:
Web: www.rigawinechampagne.lv
Inese Ķīkule: inese.kikule@necom.lv vai 29666110

Komentāri (0)  |  2014-08-12 19:21    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ