vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Dažu alu vērtējums


Tuvojoties Jāņiem, aklā degustācijā garšoju alu - sezonas jaunumus, ko šovasar tirgū palaiduši lielie ražotāji, kā arī pircēju iecienītākos alus veidus, ko piedāvā mikrobrūži. Mans vērtējums.
1.Lielvārdes gaišais, 5,4%,
Aromātā izteikta maizes garoziņa. Garša viegla, bet apjomīga. Vienkāršs, bet pietiekami interesants alus karstai vasaras dienai.

2. Cēsu Lēnalus 5,6%
Aromāts viegls, krāsa - tumšs dzintars. Tas vedina domāt, ka alus būs rūgtenāks. Taču garša viegla un saldena. Līdzīga iepriekšējam, tikai vienkāršāka un vieglāka. Garša ātri pazūd, pēcgaršā aiz sevis neko neatstāj.

3. Latvijas Ipa 5,5%, ražotājs A/S Aldaris
Mani uzrunā tumšā dzidrā krāsa. Skaisti izskatītos lielās glāzēs vai kausos. Aromātā saldeni apiņi ar citroniem. Garša izteiksmīga, stipra un spēcīga, ļoti rūgta. Šādu daudz neizdzersi. Šis domāts baudīšanai - vienu pudelīti, kad gribas kaut ko labu.

4. Staltais Beļģis 5,8% ražotājs A/S Aldaris
Krāsa uzrunā. Saldeni rūgts apiņu aromāts, kas ar katru mirkli atveras arvien vairāk. Garšā savdabīgs. Neteikšu, ka nepatīk, bet citādāks, nekā pierasts. Grūti pārorientēties. Karstai vasaras dienai par smagu. Šo varētu pamēģināt pie šokolādes kūkas.

5. Mājas alus 5,3%, ražotājs A/S Aldaris.
Krīt acīs alus duļķainums - tātad nefiltrēts. Kā mājās raudzēts. Krāsā brūns, bet ne dzintars. Aromāts ļoti spēcīgs - izteikti apiņi ar saldeni rūgtu piesmaržu. Viens no visintensīvākajiem aromātiem. Garša spēcīga, bet mierīgāka. Garšo tā, it kā alū būtu paturēta maize. Pēcgarša klasiski rūgta.

6. Pērkona vasara, 4,3%, ražotājs Tālavas ķēņiņa alus, veikals Idille, Barona centrs
Es jūtu ceptus ābolus ar kanēli. Garšā apiņu tik pat kā nav. Drīzāk augļi un zemes aromāti. Šis līdz galam man neasociējas ar alu. Fanīgs, jautrs. Meitenēm, jo nemaz nav rūgtuma. Netipisks. Alus tiem, kas nedzer alu.

7. Mežs, 5,5%, ražotājs Labietis. Alus bārs Labietis Briāna iela 9a -2
Ļoti patīk izskats - nav ne par gaišu, ne tumšu. Aromātā citrusi. Arī garša ļoti citrusīga. Liekas, ka alus ar citrusu piedevu. Specifisks. Šo var mēģināt tad, kad viss apnicis un gribas pagaršot ko pavisam citādu, man pārāk samudrīts.

8. Ziedonis Citra alus, 5,3%, ražotājs Lennewarden.
Aromātā grauzdējuma notis, apiņi mazāk. Garša riktīgi rūgta un ar katru brīdi kļūst arvien rūgtāka. Ilgi turas. Rūgtums piedod smagumu. Kopumā tā nekas. Apetītes veicinātājs. Šim alum būs vai nu piekritēji, vai noliedzēji.

9. Odzienas muižas alus, ražotājs Odzienas muiža
Mani uzrunā krāsa. Skaists kā mājas alus, un pēc skata - līdz galam nenorūdzis. Tas piešķir fīlingu, gribas pagaršot. Garšā kaltētas zālītes un citrusi, kas labi integrēti apiņos. It kā viegls, bet iespējams, ka viltīgs. Lielisks meistara darbs.


Alus vērtējums 2012.g

Alus vērtējums 2011.g


Komentāri (0)  |  2014-06-23 01:41    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ