vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Jaunas lapas prasīgiem vīnu mīļotājiemNesen atklātībā parādījušās divas interesantas  ar vīnu saistītas mājas lapas, kas orientēta uz ļoti prasīgiem vīna mīļotājiem. Neraugoties uz trūkumiem, tās noteikti ir vīna mīļotāju uzmanības vērtas.www.premiumwines.lv  ir Latvijas lielākā alkoholisko dzērienu importētāja un izplatītāja „SPI DISTRIBUTION” (Latvia) paspārnē izveidots projekts, kas informē un pats galvenais uzreiz piedāvā iegādāties šī uzņēmuma portfelī esošos pašas augstākās raudzes vīnus, kā arī stipros dzērienus. Blakus dzērieniem iespējams atrast arī slavenāko pasaules vīna kritiķu vērtējumus. Lai ar šajā lapā lielākais uzsvars likts uz slaveniem Bordo namiem, atrodas arī pa kādai odziņai no citām vietām, piemēram šampanietis Piper Heidsieck "Rare" Millesime 2002.
Tiktāl pozitīvais. Drausmīgi krīt uz nerviem un kopējo bojā iespaidu līdz galam nesakārtotais vīnu meklētājs. It kā viss salikts pēc loģikas, tomēr… meklētājam, kas tam strādā, bet  kaut kas ne. Tāpat nav saprotams, kāpēc tajā tiek attēloti reģioni, kuriem pretim nav neviena dzēriena? Tas tikai mulsina iespējamos pircējus un rada ne līdz galam paveikta darba iespaidu. Jācer, ka SPI saņemsies un novērsīs šos it kā nelielos, tomēr manuprāt pietiekami būtiskus trūkumus. Lapai ar šāda līmeņa vīniem tomēr vajadzētu būt perfektai.

www.noblewine.lv ir līdzīga nosaukuma SIA „NOBLE WINE” uzņēmuma mājas lapa. Lapā ir pieejamai šī uzņēmuma importētie vīnu. Lai arī te neatradīsiet tik ambiciozus un pasaulslavenus Bordo vīnus kā iepriekšējā, tomēr šeit var atrast arī daudz interesantu un ļoti daudzsološu vīnu, no citiem Francijas un Itālijas reģioniem. Patīk, ka katram vīnam blakus ir vīnziņa komentārs un ieteikumi saderībai ar ēdienu, kā arī ieteicamais atvēršanas laiks. Vīnu atlase ir pietiekami ērta un loģiska.
Pieminot vīnu atlasi atkal nevaru neatturēties no kritikas. Izvēloties kādu produktu man vienmēr patīk sašķirto tos pēc cenas vai ražotāja vārda. Šeit tādas iespējas nepastāv. Atlasītie vīni tiek attēloti haotiskā vai vismaz man nesaprotamā secībā. Tas vēl nebūtu nekas, ja vien vienā lapas skatā netiktu parādīti tikai 12 vīni. Lai redzētu nākamos 12, jāspiež uz pašā lejā esošās pogas, un tā visu laiku līdz redzami visi piedāvātie atlases grupas vīni. Cilvēki ir pieraduši pie lapu ritināšanas (scroling) un šāda veida risinājums ir nepierasts un  neērts. Lai arī lapā ir paredzēta pirkšanas opcija, man neizdevās atrast veidu kā pievienot izvēlēto vīnu kādēļ mans pirkumu grozs tā arī palika tukšs. Mani mierina, ka šajā mājas lapā ir minēta kompānijas veikala adrese Rīgā. Tomēr vislielākais mīnus saistās ar to, ka man neradās nojausma, šajā mājas lapā piedāvātajiem vīniem vispār ir nopērkams Rīgā. Spied uz kura gribi, visur rādās ”Noliktavā: 0 pudeles”.  Vai visi šie vīni ir speciāli  jāpasūta?  Diezin vai. Lai noskaidrotu kas no visiem pieminētajiem vīniem  vispār ir, jebkurā gadījumā  nāksies doties uz veikalu vai citādā veidā sazināties ar „Noble Wine”.
Komentāri (1)  |  2014-06-06 00:33    
Laimonis* - 2014-06-06 06:06
Lapas glītas, tikai pateicoties mūsu "100 gudrajām galvām", kopš pagājuša gada vidus, diemžēl, privātpersonām nelietojamas. Alkoholisko dzērienu pasūtīšana un iegāde internetā, privātpersonām ir aizliegta, dīvains lēmums, bet tā nu tas ir. Cik saprotams no informācijas VID mājas lapā, nav atļauts pat rezervēt un vēlāk nopirkt veikalā.
Bez šiem abiem, ir vēl viens interesants resurss www.wimo.lv


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ