vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Piedāvāju dažu šampaniešu vērtējumu.



Viens francūzis gadā vidēji izdzer 20.24 glāzes. Igaunijā šis rādītājs varētu būt  0.57 glāzes, Latvijā -0.21 glāze, bet Lietuvā tikai 0.11 glāzes. Piedāvāju nelielu apkopojumu par dažiem Latvijā nopērkamajiem šampaniešiem.






Canard-Duchêne Authentic Brut

Svaigs, spēcīgs un ļoti klasisks. Aromātā nedaudz maizes garoziņas, vaniļa un protams, svaigi citrusi. Garša ļoti līdzīga aromātam, kas lieliski palīdz uztvert šo šampanieti kā vienotu veselu. Sākotnēji parādās minerālu notis, bet jau pēc mirkļa uzpeld spēcīgi citrusi. Nobeigumā augļu notis pavisam nedaudz nogludina maizes garoziņa. Varbūt par daudz klasisks stils, tomēr kādam tieši tas arī patiks šajā dzērienā












Canard-Duchêne Authentic Brut Rosé

Vispirms jau izteikta tikko nogatavojušos zemeņu krāsa. Aromātā citrusi un svaigas ogas starp kurām bez problēmām var sajust arī zemenes. Graša spēcīga un intensīva ar zemeņu, ķiršu un jāņogu notīm. Arī pēcgaršā figurē šīs pašas ogas, kuru garša jau kļuvusi mierīgāka un maigāka.













Canard-Duchêne Charles VII Blanc de Noirs

Šis šampanietis ir tapis tikai no sarkanajām vīnogām. Tā sastāvā ir  70 % Pinot Noir un 30 % Pinot Meunie vīnogu. Šāda stila šampaniešus nevar satapt bieži, iespējams tāpēc tas mani tā uzrunāja. Ļoti nopietns, izturēts šampanietis. Aromātā nobrieduši, varbūt pat nedaudz pārgatavi citrusi ar pavisam nelielām garšvielu notīm, kas norāda uz liecināt lielāku sarkano vīnogu procentu. Garšā bez klasiskām citrusu notīm parādās arī kaut kas no konservētiem augļiem. Šis ir vīns kas jādzer ļoti nesteidzīgi izgaršojot un izvērtējot katru niansi. Tomēr īstais šī dzēriena pielietojums būs kopā ar zivju vai pat maigas teļa gaļas ēdienu.

 






Duval-Leroy Brut.

Interesants šampanietis. Pirmo reizi to pasmaržojot sajutu bišu vasku, bet vēlāk to nesajutu ne tajā pat, glāzē, ne citas pudeles dzērienā. Varbūt pie vainas bija konkrētā glāze? Nezinu, bet šis fakts ir spilgti palicis manā atmiņā. Garša sākotnēji liekas ļoti augsts skābuma līmenis, bet pēc mirkļa tas mazinās un citrusus un zaļos ābolus nomaina mierīgākas žāvētas vīges un nedaudz saldenu augli, notis.

 










Duval-Leroy Brut Rose

Sākotnēji nedaudz noslēgts, tomēr tipisks rozā šampanietis. Aromātā vieglas rozes, zemenes un nedaudz maizes raugs. Garšā vairāk jūtamas jāņogas, upenes, ķirši un ingvers, nevis zemenes un avenes. Maigs līdzsvarots varbūt ne pārāk sarežģīts šampanietis ar nelielu skābi. 

Jau ilgāku laiku iespējams nopirkt šampanieti, kura cena mani patīkami pārsteidz. Alfred Basely brut maksā 14.99 Ls.








Alfred Basely bru
t
Viens no vislētakajiem šampaniešiem Latvijas tirgū. Ta cena svārstās ap 10 -15 ls. Aromātā nobrieduši citrusi, melone, kā  arī nedaudz maizes garoziņa.  Garša izteikti citrusi un minerāli. Un protams šampanietim tik raksturīgā maizes garoziņa.  Pēcgarša pietiekami ilga un tīra. Ļoti klasisks šampanietis. Gluži kā pēc mācību grāmatas. Manuprāt labs variants lai beidzot kāds uzdrošinātos sākt iepazīt šo pasauli.

Meklējot informāciju par šo ražotāju internetā uzdūros uz, „TOP 10 lētākie šampanieši ASV” sarakstu, kurā bija pieminēts arī  Alfred Basely brut. Vai tas ir šis? Nezinu, jo attēlā figurēja cita etiķete.







 



Pol Roger Brut Extra Cuvée de Reserve,

Interesants un samērā ilgstošs dūmakainu ziedu aromāts. Pēcgaršā krējuma notis. ar nedaudz smagnēju maizes smaržu. Izteikti vīrišķīga, ilgstoši izturēta šampanieša stila pārstāvis. Kādam tas var nepatikt, taču, manuprāt, viens no labākajiem šampaniešiem šajā cenu kategorijā.

 











Moet & Chandon Brut Imperial

Maigs, viegls, iespējams tāpēc liekas ļoti vienkāršs. Pirmais iespaids - ļoti sausa, skāba garša, taču dzēriens ir labi sabalansēts, piesātināts. Pēcgaršā jūtami zaļi āboli, augļi, tomēr pietrūkst rozīnītes. Tīrs, labi sabalansēts, universāls šampanietis.

 












G.H.Mumm Cordon Rouge

Delikāts, ilgstoši neizturēts šampanietis. Jauns, vienkāršs, nedaudz augļains ar izteiksmīgām ziedu notīm, aromātā. Smarža sākumā intensīva, tomēr vēlāk pazūd, taču šampanietis galu galā ir domāts dzeršanai, nevis turēšanai glāzē.

 












Pommery Brut Royal

Šis nav viegls šampanietis un līdz ar to visiem var nepatikt. Tas spēlējas ar garšu. Nedaudz to paturot parādās treknu sviesta cepumu garša. Tomēr saglabājas arī neliels skābes līmenis. Pēc 15 minūtēm jau smaržo pēc cukurgailīšiem. Sākumā ļoti neizteiksmīgi burbuļi, tomēr interesanta žāvētu ābolu garša. Nepatīk izteiksmīgā, rūgtā pēcgarša

 











Veuve Clicquot Ponsardin Brut

Spēcīgs, biezs, šampanietis ar saldeni rūgtenu garšu. Pirmais iespaids patīkams, tomēr vēlāk garšā parādās rūgtums. Nedaudz smagnējs aromāts. Pietrūkst svaiguma, tāpēc vislabāk to būtu baudīt kopā ar ēdienu.

 

 










Perrier Jouët Grand Brut

Elegants, sarežģīts aromāts. Izteiktas, svaigas minerālu notiks ar nedaudz skābu žāvētu augļu garšu, kas pēc kāda laika kļūst izteiktāka. Tāpēc ar tā dzeršanu nevajag vilcināties, lai brīnišķo dzirkstošo raksturu nenomainītu žāvēto augļu rūgtums pēcgaršā.

 

 










Billecart  Salmon Brut Reserve

Interesants aromāts ar sēņu notīm. Arī garšā jūtamas sēnes. Trekns, nedaudz augļains aromāts, kas pēc kāda laika pārvēršas par minerālainu. Pastāvot glāzē paliek krēmains.

 

 











Ruinart blanc de blanc brut

Aromātā spēcīgi augļi ar siltas, tikko ceptas smalkmaizītes pazīmēm. Garša ļoti apaļīga un maiga ar nedaudz saldenu riekstu sviestu pēcgaršā. Ja to salīdzina ar futbolu, tas visās līnijās demonstrē perfektu labi nokomplektētu komandu.

 












Visā visumā jāsaka, ka šampanieši ir ļoti dažādi un tādējādi starp tiem katrs var atrast savu. Vienam patīk Mocarts, cits fanos par Bēthovenu, bet kādam citam labāk patīk Prāta vētra.

 

Komentāri (0)  |  2013-12-30 20:49    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ