vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

CO2 neitrāls vīns


Pēdējā laikā vīna pasaulē modē nāk zaļās domāšanas virziens, kas balstās uz atmosfērā izlaistā oglekļa dioksīda ( CO2) daudzuma samazināšanu. Pēc zinātnieku domām tieši šī gāze, kas rodas sadedzinot dažāda veida kurināmo, ir vainojamam globālajā sasilšanā. Lai uzsvērtu šo aspektu vairākas vīna darītavas ir ieguvušas sertifikātu, kas apliecina, ka savās darbībās tās piesaista tikpat daudz CO2, cik izlaiž gaisā, ko arī izmanto savā mārketingā. 
Jaunzēlandes Yealands Estate ir viena no pirmajām šāda veida vīna ražotājiem pasaulē. Tās īpašnieks Peter Yealands ir apsēsts ar ideju izveidot pasaulē visilgtspējīgāko un apkārtējai videi draudzīgāko vīna darītavu. Ražošanai nepieciešamo enerģiju šeit ražo vēja ģeneratori un saules paneļi. Vīnogulāju zarus pēc nogriešanas savāc. Daļu sadedzina koģenerācijas režīmā saražojot siltumu un elektrību, daļu sasmalcina un atgriež atpakaļ vīnogulājos, kur tie kalpo kā mēslojums. Bet ar to viņam nepietiek. Starp vīnogulājiem klejo speciālas mazizmēra šķirnes aitas, kas reizē apēd  nezāles un mēslo vīna dārzus. Interesanti, ka šie aspekti lieliski redzami arī uz Yealands Estate vīnu etiķetēm.
Bet ar to viss nebeidzas. Uzņēmums sācis izmantot vieglākas stikla pudeles, kā rezultātā samazinājies kaitīgo izmešu daudzums transportējot jau gatavu produkciju. Arī pārkārtojot loģistikas sistēmu un izmantojot tuvējās ostas, uz transportēšanas attāluma samazināšanas rēķina ir izdevies samazināt CO2 daudzumu. Šie piemērī ir tikai neliela daļa no tiem soļiem, kas tiek sperti, lai patērētājs saņemtu apkārtējai videi visdraudzīgāko produktu.
Bet kā ar pašu produktu? Viss kārtībā. Daudz dažādu apbalvojumu, starp kuriem ir arī  konkursa Intrenational Wine Chalnge tituls  - "Labākais sauvignon blanc vīnogu vīns pasaulē".
Lai arī pie mums nopērkamais Yealands Way Sauvignon blanc 2012, kas maksā ap 12 Ls nav ieguvi šo titulu, tomēr arī tā garša ir pieklājīga.  Aromātā spēcīgi citroni ar upeņu lapām. Garša labi sabalansēt un pietiekami koncentrēta ar šai vīnogu šķirnei tik raksturīgo zaļo zāli un zaļiem citrusiem un slapja akmens notīm nobeigumā. Labi veidots un kvalitatīvs vīns, kas patiks Jaunzēlandes stila cienītājiem.

Komentāri (0)  |  2013-09-20 22:16    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ