vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Latvijā ražotā alus degustācijas piezīmesPiezīmes no manas pēdējās aklās, alus degustācijas. Ceru, ka kādam tās liksies interesantas. Aldaris Luksus oriģinālais, 5,2%,

Vieglas, skaistas putas. Aromātā graudi. Neuzbāzīgs fona dzēriens, radīts, lai patiktu daudziem.  Atsvaidzinošs, normāls, viegli dzerams vasaras alus masām.

 

Aldaris Saimnieku sevišķais, 4,2%, izplatītājs A/S Aldaris.

Dzintara krāsa, mierīga saldena garša - vairāk nevis alus, bet maizes un kvasa garša. Šis nav klasisks alus večiem. Taču katram alum savs dzērējs - domāju arī šim būs savi piekritēji.

 

Medalus 5%, ražots SIA Ilgezeem.

Maizes kvasa garša. Ļoti kvasīgs, maigs un salds. Uzbūve smagnēja, nav viegls dzēriens. Ražotājs varēja saldumu skaisti nobalansēt ar apiņu rūgtumu. Patiks meitenēm un cilvēkiem, kam garšo ļoti saldi dzērieni.

 

Cēsu Premium 1 Pint, 5,2%, ražotājvalsts nav norādīta, pārdevējs A/S Cēsu alus.

Tīra, dzidra krāsa. Gribētu spēcīgāku aromātu. Smarža sola vieglumu. Un saturs atbilst smaržai. Kvalitatīva manta, pat ja nepaliek atmiņā.

 

Užavas gaišais, 4,6%, izgatavots SIA Zaksi.

Putas ir, izskatās labi nostrādāts, taču tā ātri pazuda. Smaržā raudzēta maize. Šķiet, ka ražotājs pārcenties ar maigu garšu, ar putām.

 

Bio Brūveris, ražotājs SIA Brūveris.

Putas ātri noplaka. Smaržā saldens, iesala dzēriens ar nelielu skābumiņu. Garšā maigs, nedaudz saldens, pietrūkst apiņu rūgtuma. Kāds modernais, alus bez tradīcijām. Alus izstrādājums bez savas personības.

 

Tērvetes varenais, 5,8%, ražotājs Tērvetes alusdarītava.

Smarža maiga, puta interesanta. Uzbūvēts veiksmīgi, alum ir sava struktūra, ķermenis, nav pa gaisiem vien. Ļoti OK. Garša viegla, rūgtena pieņemama. Šis pievelk pie zemes, bet nav smagnējs.

Cēsu nefiltrētais 5,4%, ražots A/S Cēsu alus.

Putas ātri pazuda. Smaržā iesals ar maigu apiņu aromātu. Pēc krāsas gaidīju, ka būs rūgtāks. Izskatās, ka ražotājs ar to gribējis panākt ko īpašu, bet nav īsti sanācis.

 

Cēsu nefiltrētais baltalus 5%, ražots A/S Cēsu alus.

Sākotnēji šķita ļoti viegls aromāts, taču vēlāk parādījās garšvielu notis, malti melnie pipari. Rūgtuma nav. Atsvaidzinošs, slāpes veldzējošs. Savdabīgs alus ar savu stilu. Ir par ko padomāt un parunāt.

 

Dūmaku nefiltrēts alus, 5,2%, ražots A/S Aldaris.

Izskatās ļoti skaists. Smarža sākumā nebija, bet vēlāk tomēr parādījās iesals. Maigs, bet tajā pat laikā izteiksmīgs un ar raksturu - biezs, piesātināts - interesants stils. Man patīk, ka blīvs. Taču daudz tādu neizdzersi, šis galīgi nav pļaušanas alus.

 

Valmiermuižas nepasterizēts, 5,2%, SIA Valmiermuižas alus.

Ļoti lielas putas, spēcīga, izteiksmīga garša. Saldens, interesanti uzbūvēts. Bet vai šis ir mans alus? Man gribētos spēcīgāku rūgtenumu. Bet kopumā - alus, par ko ir vērts padomāt. Atmiņā paliekošs. Izteikts ēdienu alus.

 

Ilgezeem gaišais, nefiltrēts, 5%, ražots pēc SIA Ilgezeem pasūtījuma Eiropas Savienībā.

Pupiņas, konservētie zirnīši un sarkanās bietes gan aromātā, gan garšā. Ļoti savdabīga, attālināta alus garša.

Aldaris Muižnieku,5%, ražots A/S Aldaris.

Taisīts, lai patiktu visiem, un tāds - vidusmēra alus arī izdevies. Masu produkts, kam pietrūkst savas dvēseles. Īsa pēcgarša. Tie, kam gribas alu ar individualitāti, būs vīlušies, taču kopumā - dzerams alus.

Valmierumuižas nefiltrētais, ražots SIA Valmiermuižas alus.

Pusglāze putas, un tās turas ilgi. Kad pavējo, aromātā parādās apiņi. Garša klasiska, veiksmīga, ar maigu rūgtumu pēcgaršā. Ļoti ilga garša. Ļoti patīk!

 

 

 

Divi brīnumi - alus dzērieni, kas vairāk domāti sievietēm, kam nepatīk alus.

Zelta citronu radler, alus un greipfrūtu sulas dzēriens 2%, ražots A/S Aldaris.

Interesants izpildījums. Aizķeras atmiņā ne tikai kā limonāde, bet arī kā alus.  Dzert var un arī šim dzērienam ir sava auditorija, tikai tas neesmu es.

Zelta greipfrūta radler, alus un greipfrūtu sulas dzēriens 2%, ražots A/S Aldaris

Vāji alkoholiska limonāde, kuru alus padara maigāku.. Pēcgaršā tomēr ir kaut kas no alus. Varbūt tāds ir jaunais modes trends?

 

2011. gadā degsutētā alus piezīmes šeit

Komentāri (1)  |  2012-06-22 02:11    
Mangusts* - 2012-08-31 02:53
Balsoju par Valmiermuižas nefiltrēto, bet to alus/sulas dzērienus man laikam nesaprast.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ