vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

ARTA: akcīzes kāpums pērn – „dāvana” nelegālajam alkohola biznesam


Komentējot Valsts ieņēmumu dienesta Akcīzes pārvaldes 2011.gada apkopotos datus par legālu alkoholisko dzērienu apriti un akcīzes nodokļa ieņēmumiem, nozares uzņēmumu apvienība ARTA uzskata, ka pērn alkoholisko dzērienu tirgus turpinājis jau iepriekšējos gados  atzīmētās tendences - alus realizācija turpina pieaugt ( + 5%, salīdzinot ar 2010. gadu) , savukārt  legālā degvīna un cita stiprā alkohola realizācija turpina kristies.

 

Kā galveno iemeslu šai tendencei nozares uzņēmumi joprojām uzskata vājo pagrīdes alkohola ražotņu un noziedzīgo grupējumu apkarošanu, kas sastāda būtisku konkurenci legālo dzērienu tirgum.

 

„Neskatoties uz  nesen pieņemtajiem  alkohola un citu akcīzes preču ievešanas ierobežojumiem, lielu daļu nelegālās  produkcijas plūsmas tie joprojām neskar. Šis „bizness" ir sistēmisks un labi organizēts. Arī nesenais saindēšanās gadījums ar nezināmas izcelsmes alkoholu  Olainē, kas prasīja piecu cilvēku dzīvības vēlreiz apliecina - ēnu ekonomikas sekas ietekmē ne tikai legālu uzņēmējdarbību, bet arī apdraud dzīvību",  uzsver Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) valdes priekšsēdētājs Genādijs Kļepikovs.  

 

Alkoholisko dzērienu ražotāji un tirgotāji uzskata, ka valsts joprojām turpina „kāpt uz tiem pašiem grābekļiem" ceļot akcīzes nodokli uz legālu produkciju, kuras realizācijas apjomi turpina krist gadu no gada.

 

„Ar to mēs gribam teikt, ka joprojām saglabājas nelabvēlīgi  konkurences apstākļi legālajam dzērienu biznesam. Kontrabandas apkarošana pierobežā ir nesusi savus rezultātus, taču „hidras galva" - piegādes tīkli un ražotnes ir dzīvi", secina nozares apvienības biedri.

 

Arī  pērn akcīzes kāpums būtiski ietekmējis cenas tām dzērienu  kategorijām, kas veido lielāko pienesumu akcīzes ieņēmumos (degvīns un stiprie spirtotie dzērieni) un,  attiecīgi cenu kāpuma rezultātā nespēj konkurēt ar nelegālā tirgū brīvi pieejamo alkoholu.

 

Nozares pārstāvji uzver : „Mēs varam runāt par ierobežojumiem legālu dzērienu vai cigarešu tirdzniecībai, paaugstināt sodus, aizliegt reklāmu, taču kamēr netiks apkarots nelegālais rūpals, tas tikai pasliktinās legālas uzņēmējdarbības situāciju valstī."

 

Informāciju sagatavoja:

Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) biedri

 

Kontaktiem un papildus informācijai:

Dana HASANA

ARTA sabiedrisko attiecību konsultante

63 55 895, 67114347

Komentāri (0)  |  2012-02-21 00:35    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ