vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

100 % corvina vīnogu šķirnes vīns


Viens no maniem mīļākajiem Itālijas vīnu reģioniem ir Veneto. Tajā top gan tautā iecienītais dzirkstošais Prosseco, ārpus Itālijas populārākais šīs zemes baltvīns Soave, gan majestātiskie Amarone un Reciotto. Šie visi minētie ir ļoti tradicionāli un lielu atzinību pelnījuši vīni, kuriem sevi vairs nav, jāpierāda. Visi tos pazīst un mīl, tomēr laiku pa laikam Latvijā parādās arī pa kādam ne tik tipiskam vīnam.

Nesen manās rokās nonāca Cesari Jema Corvina 2005 IGT.


Vīns veidots no 100% corvina vīnogām. Šī ir ļoti populāra šķirne, ko audzē Veronas apkārtnē. Tā ir tādu vīnu kā Amarone, Valpolicella, Bardolino, Reciotto sastāvdaļa. No šī viedokļa tas ir ļoti tipisks vīns. Tomēr corvina gandrīz vienmēr ir kopā ar tādām citām šī reģiona vīnogām, tādām kā rondinella un molinara. Vienu pašu to gandrīz nemaz nelieto. Tas ir netipiski. Vismaz es līdz šim ne Itālijā, ne Latvijā nekad nebiju saskāries ar 100% corvina vīniem. Šis arī bija galvenais iemesls, kāpēc to nopirku.

Pēc ilgākas meklēšanas atradu arī tehnisko informāciju par to. Ogas novāktas  oktobra beigās 3 ha lielā vīnogulājā, kas atrodas pašā Valpolicella Calssico reģiona centrā . Vīnogas 20 dienas žāvētas labi ventilējamā telpā. Pēc sulas izspiešanas, kontrolēts rūgšanas process tērauda tvertnēs kopā ar biezumiem un veciem raugiem ildzis 20 dienas. Tad vīns 18 mēnešus pavadījis franču ozolkoka mucās. Vēlāk pārliets lielās ozolkoka mucās, kur nomierinājies vēl 6 mēnešus. Tad iepildīts pudelēs un vēl vismaz gadu glabājies pagrabā.

Aromātā upenes, ķirši, nedaudz grauzdēta kafija. Garša ļoti gluda un maiga. Spēcīgas un izteiksmīgas sarkanās ogas un plūmes  mijas ar nedaudz saldenu kakao pašā pēcgaršā, kurā lieliski integrētas noapaļotas miecvielas.  Obligāti šo vīnu nepieciešams  dekantēt!Vīns ir fantastisks. Iespējams pie vainas ir tas, ka pie mums tas nonācis sešus gadus pēc ražas novākšanas. Šo gadu laikā tas ir nogatavojies un sasniedzis lielisku brieduma pakāpi. Interesanti, ka paša ražotāja  - Gerardo Cesari S.p.A  mājas lapā neatradu nekādu informāciju par to. Iespējams, ka Jema Corvina ir tikai vienreizējs 2005. gada eksperimentālais produkts un vairāk netiks ražots.

Komentāri (2)  |  2011-12-17 01:12    
karlis* - 2011-12-21 17:45
Cik tad taads maksaa, ja nav nosleepums un kur var iegadaat? Interesanti, ka ruudzis uz veciem raugiem - kaa to saprast? :)

Ainārs* - 2012-01-02 21:13
Noperkams Eirovins. Cena ap 16 Ls.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ