vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Krievijā plāno atteikties no vārda шампанское. Pagājušajā nedēļa Krievijas vīnogu audzētāju un vīna ražotāju apvienības sanāksmē tika pieņemts   vēsturisks lēmums - atteikties no vārda шампанское, turpmākas izmantošanas uz pudeļu etiķetēm.

  Populārākās dzirkstošo vīnu preču zīmes «Советское шампанское»., īpašnieks valsts uzņēmums Sojuzpludimport, pagaidām nekādus komentārus par plānotajām izmaiņām nav sniedzis.

Jāpiebilst, šis drīzāk ir konceptuāls lēmums, jo nekādi konkrēti termiņi lēmuma projektā netika minēti. Asociācija plāno veikt dzirkstošo vīnu tirgus analīzi un noskaidrot cik lielā mērā patērētāji gatavi šādām pārmaiņām. Tikai pēc tam tā plāno vērsties attiecīgajās Krievijas institūcijās un rosināt izmaiņas likumdošanā.

 Lai arī šim lēmumam bija pietiekami daudz pretinieku, tomēr galu galā arī viņi atzina, ka atteikšanās no šī vārda lietošanas palīdzēs Krievijas vīndariem iekļauties pasaules apritē un sekmēs Krievijas vīna reģionu atpazīstamību. „Ja mēs necienīsim citu valstu reģionālos nosaukumus un preču zīmes, tad nevarēsim sagaidīt līdzīgu attieksmi arī pret mūsu vīniem", atzina slavenākā Krievijas dzirkstošo vīna ražotāja Abrau Durso īpašnieks Boris Tiovs.

Pēc ekspertu domām šāds lēmums tiek saistīts ar Krievijas vīndaru plāniem izveidot stingri regulējamu un vīna likumdošanu, un izveidot savu tās saucamo appelācijas sistēmu.

Komentāri (0)  |  2011-10-31 05:25    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ