vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Latvijas vīnziņi sacentīsies par Baltijas čempiona tituluŠajā nedēļas nogalē Tartu notiks jau sestais Baltijas vīnziņu - sommeljeru čempionāts "Baltic Sommelier Vana Tallinn Grand Prix 2011",   kurā par labāka Baltijas vīnziņa titulu sacentīsies arī trīs Latvijas pārstāvji. 

Latviju konkursā parstāvēs šī gada Latvijas vīnziņu konkursa finālisti: uzvarētājs:  Ronalds Pētersons (Tallink Hotel Riga), 2. un 3.vietas ieguvēji - Zigmārs Kalniņš (Tallink Hotel Riga) un Kaspars Vēzītis (alkoholisko dzērienu izplatītājs „Skorpions").

Ikgadējo Baltijas vīnziņu un vīna viesmīļu čempionātu jau sesto gadu organizē AS „LIVIKO" sadarbībā ar Baltijas valstu Vīnziņu asociācijām. Šogad konkursā piedalīsies 12 vīnziņi no Baltijas valstim, kā arī no Somijas, Dānijas un Norvēģijas, kas sacensības padarīsies vēl spraigākas.

"Baltic Sommelier Vana Tallinn Grand Prix 2011" dalībnieki cīnīsies par šī gada „Vana Tallinn" kausu, kā arī labākā Baltijas vīnziņa titulu un vīna tūri uz kādu no vīna valstīm.

Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Raimonds Tomsons, vērtējot mūsu jauno vīnziņu izredzes, saka:

„Man ir prieks, ka šogad Baltijas čempionātā Latviju pārstāvēs trīs vīnziņi, kas izrāda neviltotu interesi par savu profesiju un arī pašu konkursu. Lai arī diviem dalībniekiem šis būs pirmais Baltijas čempionāts, uzskatu, ka tas ir mūsu pluss, jo konkurenti nevar prognozēt, ko sagaidīt no šiem dalībniekiem. Mūsu vīnziņi cītīgi gatavojas šim konkursam -  pilnveido gan teoriju, gan praktiskās iemaņas, tādēl esmu pārliecināts un ticu, ka pie veiksmes un labvēlīgu apstākļu sakritības, varam sagaidīt mūsējos finālā!"

Finālā, kas notiks sestdien, 29.oktobrī, labākie vīnziņi demonstrēs savas prasmes vīna dekantēšanā un dzirkstoši vīnu pasniegšanas mākslā, kā arī vīna pieskaņošanā ēdienkartei un „aklajās" dzērienu degustācijās. Konkursa dalībnieku sniegumu šogad vērtēs starptautiska žūrija, ko veido pārstāvji no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Dānijas Vīnziņu asociācijām.

Komentāri (0)  |  2011-10-28 18:00    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ